Вівторок, 15 Жовтня, 2024

10 причин назвати Київ «розумним містом»

Насправді попри усі тяжкі проблеми, через які проходить наша країна, ми не помічаємо хорошо. Наприклад того,як розвивається  столиця та інші міста України в сфері мобільності та економіки. Доставлення їжі, каршерінг, оплата через NFC та багато іншого. Раніше ми навіть не могли думати, що таке буде існувати, пише “kyiv-future.com.ua“.

  • Каршерінг

Можливо хтось почує це слово вперше, але так, каршерінг існує ще з січня 2018 року. Та з кожним кроком стає все більш популярним серед жителів столиці.

Каршерінг – це машина на прокат, яку можна замовити через додаток у вашому смартфоні. Не потрібно оформлювати документи, їхати в офіс прокату, чекати своєї черги на машину. Люди вважають, що це може замінити таксі, або ж власне авто. Якщо купівля машини постійно відкладається, є така чудова альтернатива.

В Україні вперше такий сервіс стартував в місті Одеса 1 червня 2017 року Mobile Car. Згодом в Києві 2018-го та в Дніпрі 2010 року.

  • Easy Way

Вам напевно знайома ситуація, коли довго чекаєте тролейбус, або ж потрапляєте в новий район міста та не знаєте, де знаходяться зупинки. 

Easy Way вирішив цю проблему. Це сервіс, що надає інформацію про всі маршрути та рух громадського транспорту. А в режимі онлайн ви можете відстежувати рух тролейбусів, міських електричок, трамваїв та автобусів, які обладнані GPS-маячками.

Тому перед тим, як поспішатимете на зупинку, перегляньте додаток Easy Way, та дізнайтеся о котрій прибуде ваш той чи інший транспорт, аби раціонально витрачати свій час.
Новый проект по развитию городского общественного транспорта привлек у ЕИБ  400 млн евро

  • Прокат електротранспорту та велосипедів

Комфортно та швидко. Саме так, описують проект люди, які уже скористалися такими послугами. Для тих, хто не хоче користуватися громадським транспортом, є точки оренди електросамокатів та велосипедів. Пункти прокату з кожним днем більшають –  їх вже 264.

Задля безпеки та запобігання крадіжок такий велосипед чи електросамокат обладнаний GPS-трекерами, тобто система відсліджує кожен байк. Також система «знає», скільки часу ви ним користувалися. Вразі перебільшення тарифу зазначиним вами, маєте доплатити. 

Зараз такий проект популярний здебільшого серед молоді для розваг, та  вже скоро це замінить громадський транспорт або ж ходьбу до роботи. Найпопулярніша компанія України нині є Nextbike.

Громадський прокат велосипедів у Києві. Некстбайк Київ.

  • Таксі та сервіси підвезення

Кілька років тому замовити таксі можна було лише через сервіс виклику авто або ж смс-повідомлення. Тепер для того, щоб швидко доїхати до місця призначення, потрібно обрати на карті точку знаходження, та адрес куди прямуєте. Таких сервісів багато в столиці, які мають свої додатки для зручності клієнтів. 

Крім того, вже існує така послуга, як розділення поїздки між пасажирами, аби зеокономити кошти.

Лелека Таксі Київ - кращі умови з вигідними цінами

  • Єдиний електронний квиток 

Не так давно реалізований проект, проте дуже швидко набуває популярності. Є-Квиток дозволяє оплатити проїзд у будь-якому комунальному пасажирському транспорті. Достатньо лише прикласти карту до безконтактного модулю. А придбати чи поповнити карту можна в касі на станціях Київського метрополітену. Це навіть вигідно, тому що один проїзд може бути дешевший, ніж зазвичай 8 грн, якщо знати в які дні реєструвати. Інший варіант поповнення є через Приват24 та Telegram боти, але будьте обережні з ботами, можуть бути аферисти.

  • Електронна реєстратура

Така новина не може не радувати, тому що більше не потрібно стояти в черзі до лікаря та уважно спостерігати, щоб ніхто не пройшов поза нею. А тим паче, в період COVID-19 це щей безпечно. Ви маєте знайти потрібного медика, обрати зручний для вас день та час, прийти до поліклініки у вказаний час та потрапити до лікаря без черги. Також в електронному вигляді ви можете бачити свою медичну картку. Це надвичайно зручно, швидко та безпечно. 

 Не забувайте, що кожен громадянин України, має забезпечити себе сімейним лікарем, якого може знайти на відповідних сайтах. 

  • Оплата через NFS

Місто стає все менш залежним від готівки. Це також надзвичайно зручно та швидко. Просто завантажте додаток вашого банку, зазначте дані про банківську карту, і все. При куплі будь-чого та будь-де, прикладіть гаджет до терміналу – та покупки оплачено.

Раніше людство навіть не могло подумати, що таке колись буде існувати, щоб за допомогою мобільного прилада, оплачувати покупки. Проте ця сфера розвивається все швидше, та швидше. За допомогою смарт годинника, також можна розраховуватися у будь-яких магазинах.

Google Pay | Mastercard
  • Замовлення їжі

Пам’ятаєте той час, коли потрібно було йти до кафе чи якогось іншого закладу харчування та забирати замовлення додому, або ж телефонувати до оператора. Так, були такі часи. Але зараз все на багато простіше. Знаходите додаток, який займається доставленням їжі, обираєте страву з будь-якого ресторану чи кафе, обираєте спосіб оплати та очікуєте на кур’єра.

Ця сфера є  на стільки популярною серед жителів столиці, що стали розповсюджуватися в інших містах України. З’явилася така послуга, як доставлення породуктів з супермаркету. Тут також все просто. Обираєте магазин в додатку, продукти,які бажаєте, та чекаєте на кур’єра.

Це економить ваш час та запобігає скупченню з іншими людьми під час карантину.

  • Електронні петиції

Якщо раніше, щоб зібрати підписи, доводилося ходити квартирами сусідів і знайомих, то тепер для цього достатньо поширити посилання на петицію у своїх соціальних мережах. До того ж петицію може скласти будь-хто на будь-яку тему. Головне – зібрати необхідну кількість голосів для того, щоб її розглянули органи влади.

Залишилось навчити старше покоління користуватися такими додатками на гаджетах, аби більше зацікавити людей брати участь у громадській діяльності.

20 лет Байнету: как зарождалась и как менялась зона .by | Беларусь и  белорусы: новости и аналитика | DW | 05.05.2014

  • Оплата комунальних платежів

Погодьтеся, оплата комунальних платежів – точно не те, чого ви з нетерпінням чекаєте щомісяця. Проте зараз усе значно легше, ніж було раніше: вам не треба йти в каси, відстоювати черги, підраховувати суму оплати, збирати чеки та квитанції. Оплатити комунальні платежі можна не виходячи з дому, за допомогою громадських онлайн-сервісів або в мобільному додатку вашого банку. 

Поки це популярно серед молодого віку, так як страші відчувають недовіру до таких інновацій, та знаходять перевагу відтоювати в черзі, аби все було надійно.

Онлайн-оплата на сайте | ARjen

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.