На станції технічного обслуговування автомобілів часто виникає необхідність накачати колесо чи виконати інші роботи, котрим потрібен потік стиснутого повітря. Щоб одержати повітря під тиском, використовують спеціальне компресорне обладнання. Наприклад, поршневі компресори для автосервісу можуть забезпечити безперервну подачу стисненого повітря з тиском на рівні 13 бар і більше. У статті розповімо, для яких завдань на СТО використовують компресор.
Сфера застосування компресорного обладнання
Основне призначення цих агрегатів полягає у подачі стисненого повітря, необхідного для роботи пневматичних машин та інших механізмів. На станціях техобслуговування до таких агрегатів відносяться:
- фарбопульти для фарбування автомобілів;
- піскоструминні установки для зачистки поверхонь;
- пневмогайковерти;
- шиномонтажні стенди;
- підйомники.
Також поршневі компресори використовуються для підкачування шин. Таким чином, компресорну установку можна назвати одним із найважливіших робочих агрегатів, задіяних у багатьох сервісних процесах.
Переваги поршневих компресорів
Установки мають середню продуктивність. Тому їх найчастіше встановлюють на станціях технічного обслуговування з невеликим потоком клієнтів. Через обмежену потужність компресорів вони здатні забезпечити стисненим повітрям підйомники та шиномонтажні верстати, які призначені переважно для обслуговування легкового та малотоннажного транспорту. До переваг поршневих компресорів відносяться:
- Надійність та великий робочий ресурс. Агрегати мають просту конструкцію, де немає складних механізмів. Стиснення повітря забезпечується при поступально-поворотних рухах поршня. Завдяки простій конструкції обладнання рідко виходить з ладу та здатне прослужити протягом кількох років. Основні умови довговічності агрегатів – відсутність навантажень та своєчасне сервісне обслуговування.
- Низький рівень шуму. У сучасних поршневих компресорах реалізовані ефективні шумоізолюючі системи. Завдяки цьому пристрої створюють мінімум шуму та можуть експлуатуватися у закритих приміщеннях.
- Можливість автоматизації. У деяких моделях компресорів передбачено можливість автоматизації робочих процесів. Наприклад, за допомогою електронної панелі керування оператор може виставити необхідні показники тиску, швидкості подачі повітря та інші критерії.
- Зручність у використанні. На станціях технічного обслуговування автомобілів застосовуються компактні агрегати. Це спрощує завдання їх розміщення в обмеженому просторі, дозволяє переміщувати їх за потреби.
При покупці поршневого компресора необхідно врахувати його технічні властивості та конструкційні особливості. Також слід вибирати модель із невеликим запасом міцності, щоб мати можливість подальшого використання агрегату при модернізації решти обладнання автосервісу.