Вівторок, 15 Жовтня, 2024

Історія і факти Миколаївського костелу

Миколаївський костел розташований по Великій Васильківській, 77. Цей костел являється римсько-католицьким. Його назвали на честь Святого Миколая. З 1980 року його використовують як Будинок органної та камерної музики, пише kyiv-future.com.ua.

Трохи історії костелу

2

Почали будувати його ще в 1899 році. Головним архітектором був Владислав Городецький. На той час він був дуже відомим.

Не дивлячись на те, що костел побудований з готичними формами, він дуже пропорційний, легкий і ясний по композиції. Вежі і шпилі високі і стрілчасті. Будувати було важко, тому архітектори шукали нові способи і методи, новаторські для того часу. 

Під час будівництва Миколаївського костелу вперше заклали фундамент на бетонних палях. До того ж по всім конструкціям є залізобетон. На той час це був абсолютно новий матеріал для будівництва. Костел був оформлений розписами на стінах і вітражами. Їх було близько 40. Проте до нашого часу вони не збереглися. 

Освятили костел в 1909 році.

1933 рік був важким. Костел Святого Миколая закрили і пограбували. Духовенство піддавали частим репресіям.
Будівлю використовували як склад. А в часи війни в 1943 році храм був дуже пошкоджений після артилерійського обстрілу.

В післявоєнні роки будівлю змінювали і реставрували. Але це робилось для Київського державного обласного архіву.
1978 рік став переломним. Тоді дозволили переобладнати приміщення колишнього костелу під Републіканський Будинок органної та камерної музики. Також тут створили концертний зал.

Будівлю реставрували і частково реконструювали. З 1980 року Миколаївський костел перетворився на концертний зал.

Орган

Цей інструмент був створений чешськими майстрами спеціально. Вони намагались максимально поєднати форми органу з інтер’єрами костьолу.

В органа 55 регістрів. Вони діляться по трьох мануальних клавіатурах і педалях. Він має 3846 труб з різними діаметрами. Довжина кожного з них коливається від 13 міліметрів до 6 метрів. Вони створені з металу і дорогого дерева. використовували чорне і червоне.

Орган Миколаївського костелу має найбільш широку палітру тембрів. На ньому можна виконувати різноманітні твори по напрямкам і стилям. Це можуть бути твори давніх авторів або сучасних. Оскільки орган створювався для концертного залу, а не діючого храму, то й розташували його у незвичній для цього частині собору – вівтарі. Вона була перетворена на сцену.

Однозначно варто відвідати це прекрасне і незвичне місце.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.