Понеділок, 22 Липня, 2024

Багатооборотний резистор. Що це таке і де він застосовується

Коли мова йде про зміну опору на заданій ділянці будь-якої електронної схеми, то в таких випадках використовують змінні резистори. Або як їх ще називають – потенціометри.

Найчастіше подібні резистори застосовують для регулювання:

  1. Звуку в підсилювачах.
  2. Вихідної напруги і струму в різних блоках харчування.
  3. Напруження в радіоаматорських схемах.

Змінні резистори – невід’ємна складова схеми, які використовуються на протязі всього терміну її служби.

Відмінність змінного резистора від вивідного полягає в тому, що тонкий резистивний шар наноситься на керамічне діелектричне підставу. Переміщаючись по такій підставі, контактний вузол здатний змінювати опір від нуля і до своєї межі. Подібні резистори можуть бути ползункового типу, в яких переміщення регулятора відбувається лінійно. Існує також багатооборотний резистор .

Основні характеристики

Для змінного резистора характерним є такий параметр як діапазон зміни опору. У той час як для вивідних резисторів основними параметрами є тільки потужність і опір. Регулювання опору відбувається в діапазоні від 0 до максимуму.
Ще однією характерною характеристикою є потужність розсіювання.

Також резистори можна поділити на пристрої з лінійної і логарифмічною шкалою.

Потенціометр може бути поєднаний з вимикачем харчування. Їх дуже зручно встановлювати в регульовані блоки живлення. Щоб використовувати їх в ланцюгах проходження звуку вибирають моно резистори або стерео резистори. Вони відрізняються між собою кількістю здвоєних регуляторів.

Купити необхідний багатооборотний резистор ви можете в інтернет-магазині електронних компонентів і обладнання Electronoff.ua. Також є послуга доставки по всій території України.

Вимірювання опору резистора

Вимірювання опору відбувається дуже просто за допомогою звичайного вимірювального приладу – мультиметра. Єдиною вимогою є те, щоб межа вимірювання самого приладу був не менший, ніж номінал резистора. За умови повільного обертання рухомої частини потенціометра, на екрані мультиметра буде плавно змінюватися значення опору від нуля до максимуму. Якщо ж відбуваються скачки в значеннях, то краще замінити даний резистор на новий.

Як встановити потенціометр?

Спосіб монтажу змінного резистора залежить від моделі. Так, в деяких випадках закріпити його на корпусі можна за допомогою звичайної гайки. Для цього просвердлюється отвір в стінці корпусу, а на самому резисторі вже передбачена спеціальна різьблення. В інших моделях кріплення здійснюється спеціальними гнучкими установочними фіксаторами.

Багатооборотний резистор досить важлива складова схем і різних перемикачів. Саме завдяки йому здійснюється регулювання гучності, напруги, потужності, басів і т.д. При чому регулювання можна здійснювати як вручну, так і автоматично. Єдине, потрібно розуміти з якою напругою і силою струму застосовується пристрій.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.