Понеділок, 15 Липня, 2024

Будинок Рутковського перетвориться в готель: чи врятують історичну будівлю?

У Києві дуже багато історичних будівель, які є пам’ятками архітектури. У нашому огляді ми розповімо про дохідний будинок Рутковського, який скоро повинен перетворитися в готель, пише kyiv-future.com.ua.

Історія будинку

У 1898 році капітан П. Г. Рутковський придбав садибу, на якій і побудували будівлю. Потім ділянку у Рутковського викупили і звели прибутковий будинок у стилі історизму.

Будівлю збудували триповерховою. На другому і третьому поверсі встановили балкони. Над центральним входом є арка. Верхні поверхи прикрашає ліпнина. Декор є на колонах і пилястрах. Також є левові маскарони.

Є інформація, що в основному в цій будівлі жили військовослужбовці. Саме їм віддавав перевагу господар будинку.

За часів СРСР особняк став житловим будинком. Однак в 1980-х роках мешканців будинку стали відселяти для того, щоб провести в будівлі відновлювальні роботи. Станом на травень 2021 року реконструкцію тут так і не зробили. Прибутковий будинок, який розташований по вулиці Тургенєвській, 19, знаходиться в жалюгідному стані та стоїть занедбаний.

Стан будівлі

Внутрішня частина споруди та перекриття між поверхами практично зруйновані. Центральні сходи знаходяться в жахливому стані і можуть обвалитися в будь-який момент. Вхід в прибутковий будинок заставлений мотлохом і сміттям. Підвал затоплений стічними водами і завалений сміттям. Тут живуть бездомні. Тому в будівлі стоїть запах випорожнень.

До речі, поруч з прибутковим будинком знаходилася схожа будівля,  яку звели в кінці 18 століття. Тільки вона була повністю зруйнована і від її фасаду залишилися цеглини. Кияни побоюються, що така ж доля чекає і будинок Рутковського, який вважається пам’яткою місцевого значення.

Зараз будинок-пам’ятник знаходиться на балансі столичного комунального підприємства. У 2020 році прибутковий будинок разом з ділянкою виставили на продаж за 1,5 мільйона доларів, але за умови реконструкції.  У квітні 2021 будівлю обнесли будівельним парканом. Це викликало резонанс в суспільстві. Активісти стали переживати, що будівельні роботи призведуть до руйнування споруди. Адже будівництво на сусідній ділянці призвело до появи тріщин на стінах будинку по вулиці Тургенєвській, 19.

Прибутковий будинок стане готелем

За даними ЗМІ, девелоперська компанія вирішила виділити 4 мільйони доларів на реставрацію будівлі. У квітні 2021 року було укладено угоду з КМДА відносно реконструкції та погоджена архітектурна концепція.

Вона передбачає відновлення і збереження ліпнини, повернення дохідному будинку автентичного кольору, збереження об’ємно-просторових параметрів. Також мають залишити деталі інтер’єру:  сходи з граніту та  фрагменти мозаїки на підлозі.  Фасад будівлі має стати  сіро-блакитний. Адже  червоний колір  з’явився після 1917 року. Також в домі  зроблять ліфт.

У самому будинку облаштують «Апарт-готель». Такий формат, не вимагає паркінгу.

Роботи мають закінчити до 2023 року.

Чи згодні Ви з тим, щоб історична будівля перетворилася на готель. Пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.