Історична частина Києва прекрасна своїми визначними пам’ятками. Один з яких – Андріївська Церква. Вона вважається однією з найкрасивіших в столиці. У нашому огляді ми розповімо про її історію, а також про те, чому її повинен побачити кожен, хто живе або приїхав до столиці, пише kyiv-future.com.ua.
Історія церкви
Андріївська церква є дуже витонченим храмом в Києві. Вона є пам’яткою архітектури 18 століття. Входить в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Що тут говорити – компактна і дивовижно ефектна будова притягує погляди киян і туристів. Побудована вона була в 1754 році. Була відкрита в 1767 році. Храм виконаний в стилі бароко. Архітекторами виступили Бартоломео Растреллі і Бартоломео Франческо. Ініціювала проект будівництва храму своїм наказом імператриця Єлизавета I.
До речі, церква входить в каталог “1000 чудес світу». Зараз це резиденція Вселенського Патріархату в Україні.
Чому тут потрібно побувати
Атмосферний місце. Краса тут відчувається в кожній деталі. Адже у церкві дуже красива архітектура. А біля храму знаходиться відмінний оглядовий майданчик. З вершини пагорба, на якому стоїть церква, відкриваються панорамні види на місто. Зокрема, на Поділ, річку Дніпро, Лівий берег і на Андріївський узвіз.
Увечері тут грає приємна музика і є можливість помилуватися підсвічуванням храму. Пейзаж відкривається просто шикарний. Атмосфера тут унікальна. Тому в її місцевості завжди дуже багато туристів.
До речі, по дорозі до церкви, можна заглянути в музей Булгакова, побачити пам’ятник Гоголю, знаменитий будинок Річарда. Також навколо багато сувенірних крамниць і продаються картини українських і зарубіжних художників.
Від Андріївської церкви починається Андріївський спуск. Поруч знаходиться Пейзажна алея і залишки фундаменту Десятинної церкви. Рекомендуємо відвідати це місце всім киянам і гостям міста.
Що змінилося після реконструкції
За роки реконструкції церкви, багато хто вже забули як же там красиво. Адже вона тривала протягом одинадцяти років. За цей час майстрами була виконано реконструкцію іконостасу Растреллі. Зокрема, йому вдалося повернути оригінальне розташування ікон, як і було задумано майстром спочатку. Також були відновлені історичні фрески під куполом.
Крім того, всередині храму, тепер з’явилося більше інтерактиву, частина інформації доступна по QR-кодами, інша частина транслюється на великому екрані при вході, також є інформаційні стенди, можна дізнатися багато цікавого про створення та реконструкції. Церква не діє, тепер це музей, свічки можна поставити, зайшовши в нижню частину церкви, вхід з Андріївського узвозу і він безкоштовний.
Так як церква стала музеєм, вхід тепер платний – 20 гривень з людини, для студентів, школярів і пенсіонерів є знижки.
Церква знаходиться за адресою: Андріївський узвіз, 23.
На цьому цікаві факти про Андріївську церкву не закінчуються. А які особливості про цей храм знаєте Ви? Пишіть в коментарях.