Якщо вам в роботі повністю вистачає функціоналу швейної машинки, то про придбання додаткового обладнання і замислюватися не потрібно. Сучасні швейні машинки дозволяють вирішувати широке коло завдань, використовуючи більше 15 видів строчок і псевдооверлочний шов. Але коли майстриня намагається перейти на новий рівень майстерності або приступає до виготовлення виробів з стрейчевих матерій і трикотажу, тут виникає інтерес до оверлока і роспошивалки.
Відправивши пошуковій системі запит «розпошивальна машина купити», ви легко знайдете підходящу модель за доступною ціною. Наприклад, в інтернет-магазині Janome модель Singer 14T970C варто лише 8 820 грн.
Для чого потрібна плоскошовна машина
Устаткування даного типу вміє писати унікальний плоский шов, який виконати за допомогою іншої техніки неможливо. У цього механізму не передбачена нижня заправка нитки, а строчка виходить шляхом утворення ланцюгового стібка, що володіє високою еластичністю.
Шиє роспошивалка декількома нитками, через що кількість варіантів рядків може перевищувати два десятка. За допомогою плоскошовної машини майстриня може підгинати низ виробів, з’єднувати матерчаті елементи встик на професійному рівні.
Плоскошовна машина також використовує кілька голок, які можна комбінувати, створюючи різноманітні типи плоских швів.
Професійна якість
Багато операцій при пошитті виробів можна пристосуватися виконувати на звичайній швейній машинці, використовуючи рядок зигзаг, прострочуючи підворот прямим рядком, обшиваючи зріз косою Бейко та ін. Але при виготовленні речей з трикотажу така «самодіяльність» вже не пройде. На сильно розтяжних виробах звичайний рядок створить безліч затяжок, що псують зовнішній вигляд виробу. А в деяких місцях нитка може взагалі лопнути через надмірні навантаження.
Висновок один: якщо ви бажали б випускати вироби професійного рівня, плоскошовка вам просто необхідна.
Плоский шов застосовується при пошитті футболок, нижньої білизни, світшотів, суконь, гольфів, майок, інших речей з сильно розтяжних матеріалів. Якщо ви плануєте ці вироби випускати на замовлення дрібними партіями, роспошивалки стане незамінною помічницею.
За допомогою распошивалки можна нашивати мережива, встрочувати гумку в нижню білизну.
Оверлок може замінити плоскошовку лише частково. Через малий виліт консолі, на оверолоці неможливо поєднати деталі встик.