Четвер, 18 Липня, 2024

Чим відрізняється точка доступу від Wi-Fi роутера

І роутер, і точка доступу дозволяють приєднати до мережі на високій швидкості кілька пристроїв, але все ж вигідніше купити роутер. Чому так? Щоб дати відповідь на це питання, необхідно розглянути особливості цього мережевого обладнання.

Особливості роутера

Роутер або маршрутизатор — це прилад, що дозволяє об’єднати кілька пристроїв і забезпечити їх доступом до Інтернету. Мережа створюється за допомогою кабельного з’єднання або по Wi-Fi. Кількість дротових з’єднань залежить від кількості портів на пристрої, а ось за допомогою бездротового зв’язку можна приєднати будь-яку кількість пристроїв.

Але щоб налаштувати Інтернет, просто вставити кабель в Wi-Fi роутер недостатньо. Необхідно здійснити налаштування, яка складається з декількох кроків:

 1. Під’єднайте кабель до роутера.
 2. Налаштуйте маршрутизатор, дотримуючись інструкції.
 3. Придумайте ім’я користувача та пароль.
 4. Під’єднайте необхідні пристрої.

Особливості точки доступу

Точка бездротового доступу — мережевий пристрій, за допомогою якого можна підключити обладнання до бездротового зв’язку. Точка доступу здатна працювати в трьох режимах:

 1. Базова станція — приймає трафік через мережевий кабель, а роздає бездротовим шляхом.
 2. Бездротовий клієнт — отримує трафік бездротовим шляхом, а передає — кабельним.
 3. Повторювач — обмін даними без проводів.

Відмінності точок доступу від роутера

Як роутер, так і точка доступу забезпечують підключення до Інтернету, але маршрутизатор має більш широкий функціонал. Він здатний:

 • маршрутизирувати трафік між підмережами та мережами;
 • роздавати пристроям IP-адреси;
 • захистити мережу;
 • розподіляти швидкість між підключеними приладами.

До того ж маршрутизатор дозволяє з легкістю організувати як домашню, так і офісну мережу. У випадку з точкою доступу існує ймовірність, що доведеться звертатися за додатковим IP до провайдера.

Але де шукати якісні точки доступу та маршрутизатори? Широкий асортимент Wi-Fi обладнання представлено в інтернет-магазині ROMSAT. Окрім широкого вибору роутерів і точок доступу, в ROMSAT також присутні USB-адаптери та Wi-Fi антени.

Якщо вас зацікавили товари ROMSAT, звертайтеся:

м. Київ, вул. Василя Стуса, 35-37, 3 поверх

+380 (44) 225 5454 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.