Понеділок, 22 Липня, 2024

Церква Святого Миколая на Аскольдовій могилі: місце, яке дихає історією

У столиці багато різних історичних пам’яток. У нашому огляді ми детально розповімо про Церкву Святого Миколая на Аскольдовій могилі.  Ви дізнаєтеся чому це місце потрібно обов’язково побачити.

Чому тут з’явилася могила

Церква Святого Миколая на Аскольдовій могилі знаходиться в урочищі Аскольдова могила. Зараз це столичний греко-католицький храм. Раніше тут стояв найперший християнський храм в Києві, який побудували на могилі Аскольда відразу після його похорону. І тому Папа Іван Павло II служив службу саме в цій церкві, пише kyiv-future.com.ua.

Тут за переказами, похований київський князь Аскольд (правил спільно з Діром). Згідно з переказами, Аскольд був хрещений у православ’ї з ім’ям Микола. Був убитий “віщим” Олегом, який і зайняв київський трон. Православною церквою України на Помісному соборі 27 червня 2013 князь Аскольд зарахований до лику святих. Це місце – наша історична пам’ять. Тут можна доторкнутися до історії.

 Сучасний храм побудований в 1809 році. Його архітектура вражає витонченістю, красою, пишнотою і одночасно скромністю.

До речі, вчені відзначають, що дуже символічно, що поряд біля Аскольдової могили звели пам’ятник святому Андрію Первозванного. Адже апостол в історії столиці зіграв ключову роль.

Чому це особливе місце

На території храму знаходиться могила Аскольда, сина Бйорна Железнобокого, нащадка того самого Рагнара Лодброка. Дуже цікава історія життя у Аскольда і його сім’ї. Навколо храму красивий і акуратний парк. Можна подихати свіжим повітрям і задуматися про те навіщо ми в цьому світі. Природа тут чудова, а коли усвідомлюєш, що це місце знаходиться центрі галасливої ​​столиці, то захоплюєшся ще більше. Тут дуже  затишно, можна легко відволіктися від міської суєти. Передбачені місця для пікніків. Є каплиця і широка тераса з видом на Дніпро і лівий берег міста.

Тут дуже чисто і спокійно, для багатьох людей в Києві це місце стане знахідкою, тут немає людей у ​​вихідні. Створюється враження, ніби на безлюдному острові, наодинці з природою і самим собою.

Сам храм невеликий, але красивий і затишний. Людей багато у свята. Усередині церкви красиві розписи на стінах – обов’язково зайдіть всередину подивитися і запалити свічки. Тут є чудотворна ікона Божої Матері.

Невелика, але красива територія церкви просто вражає. Багато історичних і культурних пам’яток навколо. Є символ хресного шляху Христа на гору Голгофу і його розп’яття, який починається з Дніпровської Набережної та закінчується біля храму. Всього на шляху 14 хрестів з 14 станціями (етапним молитвами). Віруючим людям рекомендуємо відвідати це місце.

Також на території храму розташований меморіальний знак загиблим в битві під Крутами.

Де знаходиться церква

Церква Святого Миколая на Аскольдовій могилі знаходиться за адресою: Паркова дорога, 1.Найближча станція метро Арсенальна.

На цьому цікаві факти про цю локації не закінчуються. А чи бували ви тут? Пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.