П’ятниця, 12 Липня, 2024

Девіаційна вежа: чим цікава і чому її потрібно побачити

У столиці є багато маловідомих об’єктів. Один з них –  столична Девіаційна вежа. Вона схожа на старовинний форт з фортецею. У нашому огляді ми розповімо, для чого вона потрібна і чим цікава. Далі на kyiv-future.

Будівництво вежі

Девіаційна вежа – маловідомий об’єкт в столиці, про який існує багато різних легенд. Наприклад, що це вогнева точка часів Другої світової війни, або що це вхід в сталінські тунелі і так далі. Однак, насправді, дана вежа допомагає налаштовувати магнітні компаси на суднах.

Це об’єкт з’явився на річці Дніпро в 1983 році в районі столичного Південного моста, якого на той момент ще не було. Після його будівництва конструкцію перенесли нижче. Це єдине в Києві спорудження, де можна перевірити компас на кораблі.

Чим цікава вежа

Об’єкт має форму циліндра. На його стінах є спеціальні сходи. Інша  частина вежі зроблена з бетону. Тож це дуже цікаве місце для водного маршруту. До речі, піднявшись на об’єкт можна виявити гнізда чайок.

Хоча головне призначення об’єкта – регулювання компасів на суднах. Вежа – це і є спеціальний механізм для їхнього настроювання. Зокрема для того, щоб корабель не збивався з курсу. Ним користуються і сьогодні, бо на суднах використовують механічні компаси. Нове цифрове обладнання може їх замінити. Однак, є ризик того, що воно зламається. Тому механічні системи вважаються більш безпечними. Однак і механічні компаси через певний час показують неточні дані через те, що збиваються. Відповідно, для їх точної роботи  прилади потрібно налаштовувати.

За регламентом будь-яке судно зобов’язане щорічно пройти процедуру налаштування компаса на девіаційній вежі. Після чого воно отримує документ, який дає право на експлуатацію судна.

Для цієї процедури судно підходить до башти, після чого прикріплює трос до борту і плаває навколо об’єкта. Спеціаліст в цей час проводить необхідні вимірювання. Зокрема, він дивиться на показання компаса і порівнює їх з даними судна. Після чого усуває відхилення і помилки. В результаті компас вважається робочим. До речі, фахівців по девіації в нашій країні залишилося одиниці.

Процес девіації можна спостерігати любителям байдарок. До речі, цю картину можуть побачити і деякі дачники. 

Крім того, на верху башти, якщо туди піднятися, можна зробити відмінні фотографії. Тільки робити це потрібно дуже акуратно.

Як дістатися

Через те що вежа знаходиться посеред річки між Осокорками і Жукового острова, дістатися до неї не так просто. Це ціла пригода. До цього об’єкту найкраще добиратися в плав на човні або байдарці, або на каяку і так далі. Всім, хто сплавляється по річці біля Південного моста, рекомендуємо відвідати цю локацію.

Дістатися сюди можна від метро Славутич вплав. Для цього можна прямо на пляжі взяти напрокат байдарку або каное.

Також взимку з Корчуватого можна дійти до Девіаційній вежі по льоду. Однак робити це потрібно дуже обережно.

На цьому цікаві факти про Девіаційну вежу не закінчуються. А чи були ви в цьому місці? Розкажіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.