Середа, 24 Липня, 2024

До кінця року ціни на житло в Києві зростуть – експерт

Через зростання мінімальної зарплати та ріст української економіки, до  кінця року ціни на житло в Києві зростуть. Далі на kyiv-future.

Про це в коментарі для  повідомив аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький.

«Якщо брати первинний ринок нерухомості, то тут все зрозуміло. Через те, що зростають  зарплати та будівельні матеріали, забудовники підвищують ціни. Також на первинний ринок нерухомості впливають ціна на газ та електроенергію. На зростання цін на вторинному ринку впливає відсутність масової дешевої пропозиції житлового фонду. На вторинному ринку  нерухомість не сильно виросла в ціні. Наразі в столиці на вторинному ринку можна знайти квартири навіть дешевше, ніж на первинному. Тобто склалася ситуація, коли від власника, можна купити квартиру дешевше, ніж від забудовника. А середній чек зростає по тій причині, що дешевого житла в Україні вже давно немає, адже його давно розкупили». Однак  зростання цін не впливає на ринок нерухомості. Адже люди, у яких є гроші, вкладають їх у нерухомість», – каже С. Костецький.

За його словами, люди  в основному продають житло в доларах. Через те, що долар по відношенню до гривні дешевшає, то власники просто виставляють ціну в доларах більше, ніж це було ще півроку тому. Останні три роки нерухомість в країні, зокрема в Києві продовжує зростати в ціні.

« Наразі немає глобальних факторів через які ціни на столичному ринку нерухомості мають падати. Економіка стабілізувалася, форс мажорів немає, українці звикли жити з коронавірусом, тому українці активно почали купувати житло.  Якщо зараз знову введуть локдаун, це ніяк не вплине на ринок нерухомості»,- підкреслив С. Костецький.

За його прогнозами,  до кінця року ціни на житло в Києві зростуть.

«Це стосується як первинного так і вторинного ринку нерухомості.  Адже щорічно ціни зростають на 15-20%»,- зазначив С. Костецький.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.