П’ятниця, 12 Липня, 2024

Дивовижні світанки і східний колорит: чим цікавий мікрорайон Татарка

У Києві є багато різних мікрорайонів. Один із найстаріших і найцікавіших – Татарка. У нашому огляді ми докладно розповімо про її історію і чому тут потрібно побувати. Далі на kyiv-future.

Історія мікрорайону

Незважаючи на близькість до центру міста, Татарка дуже спокійний житловий масив. Поруч з Лук’янівкою знаходиться тихий і зелений спальний район. Тут одноповерхові дореволюційні будинки стоять по сусідству з сучасними будівлями. Також тут до сих пір можна побачити масу зелених насаджень і як на білизняних мотузках сушать білизну. До речі, звідси прекрасні види на Поділ.

Татарку почали забудовувати ще в 19 столітті. Тому це один із найстаріших мікрорайонів. Довгий час цей район вважався околицею. Тут було багато дерев’яних будиночків. Однак в радянські часи, зокрема, в 60-80-і роки, в мікрорайоні знесли одноповерхові будівлі. Деякі  з будівель до сих пір можна побачити на вулицях Отто Шмідта і Нагірній.

На цій території проживало багато нижегородських татар. Вони обґрунтували цю місцевість ще в 1860-і роки. Тут проживав робітничий клас, а також миловари, торговці і інші представники робочих професій. Потім вони переселилися на Поділ, ближче до Житнього ринку. Однак назва Татарка все одно залишилося.

 Район почали активно забудовувати в 80-х. До цього часу тут знесли приватний сектор і

 побудували панельні багатоповерхівки. Столиця росла і розширювалася, тому новий зелений квартал виявився близько до центральної частини Києва.

Чим цікавий мікрорайон

Взагалі, як виявилося, цей район дуже незвичайний, там і старі житлові будинки з незвичайною архітектурою.

Тут знаходиться найбільша мечеть в Україні. Це не дивно, бо  в районі єдиної в Києві мечеті Ар-Рахма на вулиці Лук’янівській живе багато мусульман. Дуже красива мечеть. Всередині тихо, спокійно. Чемно пропонують зайти всередину і ознайомитися з вірою і традиціями.

Дуже красива будівля з точки зору архітектури. Дуже чиста територія. Ввічливі люди. На територію мечеті можна зайти фотографувати, єдине, що просять – не фотографувати людей в ній, але це і так зрозуміло. Дана мечеть- найдивніша і найунікальніша будову в Києві і однозначно- прикраса Татарки.

У приміщенні дуже тихо, немає ні помпезності, ні кілограмів золота. Підлога  встелена килимами, можна сісти в будь-якому місці, помолитися або просто подумати. Якщо ви все -таки вирішите зайти всередину, то слід подивитися на себе і оцінити, в чому ви туди прийшли одягнені. Вам не зроблять зауважень, але голі ноги і плечі в молитовному місці будуть не дуже доречні. Важливо, щоб були закриті коліна, руки, а жінкам бажано покрити голову.

Проводять безкоштовні екскурсії по мечеті. Поруч можна спробувати оригінальні страви східної кухні.

На Татарці є один з найкрасивіших оглядових майданчиків столиці – гора Щекавиця.

Звідси відкривається прекрасний вид на Поділ і Оболонь. Кияни приходять сюди зустрічати світанки, проводжати захід сонця і влаштовувати пікніки. Також тут запускають повітряних зміїв, насолоджуючись панорамою міста.

На цьому цікаві факти про Татарці не закінчуються. А які особливості про Татарку знаєте ви? Пишіть в коментарях. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.