Понеділок, 14 Жовтня, 2024

Трактор може літати: новація київських винахідників

Україна – це країна з багатою історією, культурною спадщиною та надзвичайними людьми з неймовірним інтелектуальним потенціалом. Протягом століть українські винахідники та науковці зробили значний внесок у світовий прогрес, створивши безліч унікальних винаходів та відкриттів. Далі на kyiv-future.

Від першого вертольота Ігоря Сікорського до сучасних технологій у галузі IT, Україна може пишатися своїми геніями, які змінюють світ. Винахідники не зупиняються на досягнутому та продовжують дивувати не лише Україну, але й світ своїми новаціями.

У цій статті розкажемо про дивовижне відкриття винахідників з Києва та доведемо вам, що Україна – це не лише багаті природні ресурси, але й невичерпне джерело інновацій та творчих ідей.

Ідея створення дрона

Київські винахідники створили дрон “FlyingTractor”, який розганяється у повітрі до 90 кілометрів на годину, підіймає вагу у 15 кілограмів. За один політ, який триває приблизно 15 хвилин, цей летючий пристрій може обробити до 4 гектарів поля при витратах робочого розчину 2 л/га.

Три роки поспіль київський програміст, винахідник “FlyingTractor” Владислав Юсім зі студентським другом, випускником КПІ Дмитром Самсоненком та ще декількома колегами-однодумцями працюють над українським октокоптером для аграріїв, що здатен ефективно розпилювати ЗЗР та добрива на полях.

Ідея займатись агродронами виникла у Владислава досить спонтанно. Підприємець пригадує, що в нього є фірма, яка займається встановленням системам безпеки й відеоспостереження. Кілька років тому фірма отримала замовлення на установку таких систем в сільській місцевості. Владислав довгий час захоплювався всім, що пов’язано із дронами, тож в нього відразу виникла ідея зробити  щось корисне на стику агро та нових технологій.

Відомо, що на розробку летючого трактора розробники витратили два роки часу та понад $15 тисяч власних заощаджень. Більшість комплектуючих і деталей Владислав з Дмитром виготовили за допомогою 3D-принтера в Україні. 

Найсуттєвіше, що замовляли з Китаю – це гвинти та мотори, і ще певну електроніку також обрали іноземного виробництва. 

Процес розробки та тестування не був безхмарним – прилад падав, його доводилось часто переробляти та допрацьовувати модель, а це коштувало чимало і відтягувало процес запуску.  Але все-таки, проміжним результатом винахідники задоволені. 

Як працює винахід?

Владислав у виданні “Traktorist.ua” поділився, що спершу планували використовувати дрон для обробки ягідників та виноградників, але згодом зрозуміли, що ця технологія також ефективно працює на зернових полях.

Підприємець додає, що при використанні обприскування за допомогою авіації, великий літак не може розпорошувати добрива та засоби захисту рослин точково, хімікати нерідко (особливо у вітряну погоду) “летять” куди завгодно, але не на потрібне аграрію поле. 

Владислав Юсім коментує, що їхній винахід зі студентським другом пролітає над посівами на висоті всього двох метрів. Завдяки цьому речовини застосовуються саме там, де потрібно. З урахуванням значних витрат на паливо обробка полів за допомогою традиційних літаків і вертольотів вартує чимало коштів. А от використання безпілотника для виконання цього завдання обходиться в рази дешевше. 

Як відомо, безпілотник запрограмовано таким чином, що працюючи він здатен визначати своє місце розташування по GPS-навігатору. Коли речовина в контейнері “Літаючого трактора” закінчується, бортова система управління автоматично повертає дрон до бази, тобто до оператора. Те саме відбувається при низькому заряді батарей або у випадку поломки.

Після заміни батарей і заправки хімікатом, апарат продовжує обробку поля з того місця, на якому перервав роботу. При цьому працювати він може як вдень, так і вночі –  адже  працює по заданих GPS точках. 

Аналогів цього летючого зрошувача в Україні немає. Єдині конкуренти – китайці, втім по потужності їх винаходи поступаються українському, і вони здатні підіймати вантаж не більше 10-15 кілограмів, тоді як вітчизняний – навіть до 20. 

З’ясувалося, що застосування октокоптера для обробки полів виявилося економічно вигіднішим у порівнянні з трактором, оскільки останній пошкоджує частину посівів колесами. Завдяки дрону обробка проходить ефективніше, знижуються витрати, і, що найважливіше, зберігається цілісність вже посаджених рослин.

Перші реакції на винахід

Як відомо, спершу розробники представляли свій винахід на Міжнародній агропромисловій виставці “AGROEXPO”, де вперше показали свого “літаючого трактора”. Більшість відвідувачів та учасників виставки дещо скептично поставились до їхнього винаходу – мовляв, він не буде мати попит серед аграріїв. 

Спочатку фермери вагалися впроваджувати “FlyingTractor” у своїх господарствах, побоюючись нововведень. Винахідники понад півтора місяця шукали сміливця, який погодиться надати своє поле для демо-випробувань. Нарешті знайшовся фермер, готовий йти в ногу з часом і випробувати інноваційну техніку. Випробування провели на полі соняшнику площею 12,5 га у Чернігівській області. Результат вразив: урожайність збільшилась на понад 17%. Відтоді про підприємців почали говорити за межами області, і вони отримали численні замовлення від фермерів, які бажали протестувати новинку на своїх полях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.