Субота, 21 Вересня, 2024

Як киянам увірватись в ІТ-сферу?

Київ не дарма називають ІТ-столицею України. Саме тут зосереджена найбільша кількість ІТ компаній, є профільні факультети у вишах та багато курсів для охочих опанувати цей фах. Окрім того, у місті розвинена необхідна інфраструктура. До того ж, кількість тих, хто цікавиться сферою ІТ, щороку зростає. Далі на kyiv-future.

Так, щороку в Україні закінчують виші 15-20 тисяч випускників ІТ спеціальностей. Водночас постійно зростає попит, адже українські айтівці відомі як творчі та активні професіонали. Новачки теж можуть знайти для себе роботу. Тож, дізнайтесь більше про те, як долучитись до світу ІТ вже сьогодні.

Початок шляху в ІТ: зважте власні можливості

Перш за все, варто оцінити свої базові знання та навички. Майбутній фахівець у сфері ІТ має добре володіти комп’ютером, пошуковими системами та опанувати так званий «сліпий набір». Це базові навички, якими не здивуєш молодь, але які іноді ускладнюють шлях для старших поколінь.

Проте, в ІТ немає жодних вікових обмежень. Тому кожен охочий може витратити час на те, щоб покращити своє базове спілкування з комп’ютером, а потім перейти на складніший етап безпосередньо ІТ.

Ще один важливий аспект – володіння англійською мовою. Для початку необхідні базові знання, але над покращенням англійської краще працювати від самого початку входження в цю сферу. Більшість замовників є закордонними компаніями, тому комунікація частіше за все відбувається саме англійською. Та й у самій професії багато запозичених слів та термінів, які буде легше зрозуміти, вивчивши мову.

У Києві є багато мовних шкіл та навіть спеціальних курсів для тих, хто планує працювати в ІТ. Тож, не варто зволікати.

Другий крок: оберіть напрямок та навчання

Наступний важливий крок – зрозуміти, ким саме ви хочете стати в ІТ. Зазвичай всі говорять про розробників та тестувальників. Завдання перших – створювати нові програми, у той час як другі їх перевіряють на коректність роботи.

Але це лише початок. Насправді в ІТ є багато цікавих вакансій, а обрати ту, що до смаку саме вам, можна, спираючись на свій попередній професійний досвід, а саме:

  • ті, хто працювали у продажах, можуть стати Sales менеджерами в ІТ сфері
  • підбір персоналу, тобто HR, також доступний
  • фанати малювання та обробки зображень можуть спробувати себе в ролі графічних дизайнерів
  • для журналістів, які володіють англійською мовою, відкритий світ копірайтингу в ІТ.

Від обраного професійного напрямку буде залежати навчання та знання, які необхідно здобути. Так, розробникам та тестувальникам слід починати з засвоєння мов програмування. Для початку варто обрати одну та стати гарним спеціалістом у ній, а згодом їх перелік можна буде розширити.

Щодо інших фахівців, то їм у роботі можуть знадобитись різноманітні програми, soft skills, англійська або інші мови, і т.д.

Підхід до навчання також різниться. Серед трьох основних варіантів можна обрати один або вдало їх скомбінувати, а саме:

  • профільна освіта у коледжах або вишах (Київський коледж зв’язку Київський коледж комп’ютерних технологій та економіки Національного авіаційного університету, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Києво-Могилянська академія та інші)
  • фахові курси, такі як GoIT, Mate Academy та Cyberbionic Academy, що працюють в Києві
  • самоосвіта за допомогою книг, Інтернет-джерел та спілкування з тими, хто вже працює в ІТ.

Профільна освіта, як правило, потребує найбільше часу. Її розглядають випускники шкіл. Протягом навчання можна сформувати портфоліо, а також пройти стажування. Коледжі та університети дають хорошу теоретичну підготовку, тож для першої освіти це хороший варіант.

Ті, хто переходять в ІТ з інших сфер, частіше схильні до курсів та самоосвіти. Час навчання у такому випадку коротший, але одних курсів, в залежності від їх наповнення, може бути замало.

Загалом, найважливіше визначитись із напрямком в ІТ та сформувати перелік необхідних знань та навичок. Отримати їх можна по-різному, що становить додатковий плюс цих професій.

Вривайтесь у світ ІТ: отримайте першу роботу

В ІТ першу роботу можна отримати вже під час навчання. Проєктів багато, тож варто шукати свій шлях з перших днів. Задля цього:

  1. Оберіть позицію, яку прагнете обійняти, яку зарплату хочете отримувати, які обов’язки та в якій компанії виконувати. Задля цього потрібно розуміти, що ви вже вмієте, а чому б хотіли навчитись безпосередньо на практиці.
  2. Оберіть компанії та вакансії, які відповідають вашому запиту. Зробити це можна через сайти з пошуку роботи.
  3. Напишіть резюме під обрану вакансію. Не варто розсилати у всі компанії шаблон. Попрацюйте над резюме творчо, це допоможе краще зрозуміти вакансію та свій потенціал на даній позиції.

Надалі не бійтесь ходити на співбесіди. У новачків їх може бути багато, перш ніж вони знайдуть свій проєкт. Проте, інтерв’ю теж є цінним досвідом, який допомагає краще зрозуміти ІТ сферу. У Києві багато компаній, відповідно – завжди є відкриті вакансії. Тому не втрачайте час, розпочинайте навчання вже сьогодні та шукайте роботу своєї мрії.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.