Середа, 9 Жовтня, 2024

Де замовити ковані вироби в Києві: кращі кузні в столиці

Ковані елементи – це металеві деталі чи вироби, які створюються за допомогою кування металу. Ковку все рідше можна побачити на різних огорожах, але це ремесло не втрачає своєї популярності та досі знаходить своїх покупців. Де в столиці можна замовити вироби з елементами кування — далі у статті на kyiv-future

Що таке ковка?

Як відомо, ковка – це процес обробки металу, при якому сплав нагрівається до високих температур і потім формується шляхом кування, розтягування, згинання та інших операцій. Цей процес дозволяє створити різні складні форми й візерунки, що робить ковані вироби декоративними та унікальними.

Де використовується ковка?

Ковані елементи широко використовуються для різних виробів, наприклад, для воріт чи огорожі. Напевно більшість з нас звикли бачити ковку саме десь за місто в приватних будинках, на вхідних воротах. Ковані ворота й огорожі є доволі популярними, оскільки вони поєднують в собі естетику та функціональність.

При виготовленні меблів (столи, стільці, ліжка і т.д.) також можуть використовувати ковані елементи. 

Ковані елементи також можна помітити на люстрах чи світильниках, саме ковка додає вишуканості та стилю освітлення в інтер’єрі.

Ковка також використовується для створення художніх скульптур, які можуть прикрашати сади та парки.

Ковані деталі, такі як балюстради, бильця, стовпи й решітки, можуть прикрашати будівлі та підсилювати їх архітектурний стиль.

Ковальське ремесло застосовується і для виготовлення декоративних елементів, які чудово підходять для прикрашання як інтер’єрів, так і зовнішнього простору.

Які інструменти використовує коваль для створення кованих виробів?

При створенні кованих елементів використовуються різні інструменти, ось декілька з них:

  1. Найвідоміший з усіх інструментів — це молоток. Це, безпосередньо, основний інструмент коваля. Відомо, що молоток використовується для формування металу шляхом ударів.
  1. Накувальня або ж ковадло — це спеціальний стіл або будь-яка інша плоска поверхня, яка призначена для викладення металу під час кування. Коваль розміщує заготовку на кувадлі та використовує молоток для кування.
  1. Кушильник – інструмент, який використовується для згинання і виготовлення вигинів у металі. Ковш використовується для нагрівання металу в печі або кузні.
  1. Амбос — це масивна металева платформа, на якій розташовують заготовку для ковки. Його форма та краї варіюються, залежно від типу ковальських операцій.
  1. Коваль при створенні виробу також використовує спеціальні ножиці для металу, щоб вирізати або ж обрізати сплав. 
  1. Під час кування використовують вила, це для подвійного вигину металу та для видалення задимленого металу під час кування.
  1. Тисячні інструменти. Саме до цієї групи входять міцні шила, які використовуються для розбиття металу, та інші спеціальні інструменти для конкретних операцій кування.
  1. Гарячий дріт і кліпси — для підвішування металу в кузні або печі.
  1. І останнє — це шліфувальний інструмент, який призначений для обробки й зняття зайвого металу вже з готового виробу.

Зауважимо, що тут зібрані не всі інструменти, які використовують ковалі, адже для різної ковки потрібні різні інструменти, які готові допомогти у виготовленні тих чи інших елементів з металу. 

Від чого залежить ціна на ковані вироби?

Певно більшість людей при виборі кованих деталей цікавились вартістю послуг ковалів. Насправді тут все аналогічно як і з будь-якими меблями чи декором. Кінцева вартість на ковані вироби формується з ряду пунктів, які будуть враховані під час виготовлення елементів з металу. 

Наприклад, ціна залежить від складності ескізу. Ви можете вибрати готове рішення з доступних у каталозі або розробити індивідуальний ескіз, зрозуміло, що другий варіант буде трохи дорожчий. 

Також вартість визначається за матеріалами. При збільшенні кількості використаного металу збільшується робочий час та кількість витратних матеріалів.

На ціну ще впливає складність конструкції, наприклад, чим складніша з технічного чи художнього погляду буде конструкція, тим більше часу буде використано на її виготовлення та подальшу обробку.

Варто не забувати ще про витратні матеріали, адже створення кованих виробів – це не лише оплата за використаний метал та робочу силу. Сюди необхідно враховувати витрати на газ, вугілля для кузні, електрику, зварювальний дріт, електроди, свердла, ґрунтівку та все інше. 

Якщо ви хочете встановлювати ковані конструкції самостійно, то вартість буде менша, якщо ж вам необхідний майстер, який допоможе у цьому процесі, то тут варто розраховувати на збільшення ціни.

5 цікавих фактів про старовинні кузні

Ковані вироби навіть у сучасному світі не втрачають своєї популярності, тому що їхній унікальний дизайн та процес створення не може зрівнятися ні з чим іншим. 

Ви лише уявіть, цікаві фігурки, оригінальні огорожі, які дозволяють створювати неймовірні дизайнерські рішення у будинку чи на приватній ділянці. Не лише на подвірʼях можна помітити ковані вироби. Масштабні бізнес компанії також доволі часто звертаються до послуг ковалів. Кованими виробами облаштовують офісні та торгові центри, ресторани та інші заклади громадського користування. 

Виготовляти такі речі можна лише у професійних майстернях, що іменуються кузнями. Пропонуємо вашій увазі декілька цікавих фактів про кузні:

  1. Як відомо, кузні були без вікон. Стародавні кузні являли собою насипи, часто вириті в землі. Вікон у таких приміщеннях не було. Ця конструкція слугувала надійно, оскільки підтримувала необхідний температурний режим, а завдяки напівтемряві легше було справлятися з іскрами, які утворювались під час робочого процесу. Температура у приміщенні була важливим моментом, оскільки це безпосередньо впливало на якість виробу. Якщо допускались будь-які помилки, це доводилось перероблювати вручну.
  1. Тут ми, певно, вас засмутимо, але кузнярі – це не хлопці з богатирськими плечима. Більшість з картинок звикли уявляти таких людей в образі богатирів з великими мʼязами на руках. Проте насправді представники цієї професії виглядають зовсім не так. Кузнярі, котрі все життя займаються цим ремеслом, зазвичай сухі та жилясті. Це все можна пояснити складними умовами гарячого цеху. 
  1. Хоч і кузнярі не в ролі богатирів, але ковалі – найпочесніша професія, не лише в минулих століттях, але в сучасному світі. Як відомо, протягом декількох століть майстерність художньої ковки була однією із найбільш поважних. Саме тому навіть прізвище Кузнєцов, Ковальов, Коваленко, Коваль – досить поширені в Україні. За підрахунками понад 6 мільйонів людей у всьому світі мають прізвище, пов’язане із мистецтвом ковки.
  1. Першим металом, який використовували ковалі, було золото. Спочатку вони працювали із золотими та мідними самородками. Згодом, експериментуючи зі сплавами, ковалі створили бронзу. Важливим науковим досягненням стало відкриття способу обробки метеоритного заліза. Завдяки поєднанню заліза з вуглецем, значний прогрес відбувся у розвитку сільського господарства та металообробної галузі.
  1. Технологія гарячої ковки металу. Гаряча ковка – процес, під час якого відбувається розігрів металу до потрібної температури. Він повинен бути максимально пластичним та легко оброблятися механічним методом. Оптимальною температурою для таких цілей є показник в 1000 градусів. Після виконання необхідних форм метал “нормалізують” та піддають закалці. Нормалізацією називають процес нагрівання із подальшим проведенням остуджування на свіжому повітрі. Закалкою іменують процес, під час якого розігрітий метал миттєво охолоджують за допомогою холодної води.

Як бачимо, історія кузень досить таки цікава. Таке ремесло не втрачає своєї популярності, хоч минуло вже не одне століття.

Компанія “UASTAL”

“UASTAL” – це один з лідерів-магазинів на ринку в столиці, який займається виробництвом кованих виробів з металу. Компанія працює не лише в Києві, але й має досвід роботи із закордонними партнерами. “UASTAL” працює ще з 1994 року згідно з європейськими стандартами. 

На виробництві в компанії “UASTAL” працюють першокласні ковалі, також встановлене новітнє обладнання для виготовлення металевих конструкцій із кованими декоративними елементами. 

Завдяки висококваліфікованим дизайнерам саме тут вам допоможуть втілити будь-який візерунок з ваших мрій. 

Також працівники “UASTAL” допоможуть розрахувати кількість необхідного матеріалу для виробництва деталей або самих виробів.

В компанії можна оформити індивідуальні замовлення. В такому випадку, “UASTAL” направляє своїх досвідчених консультантів та проєктантів для точного прорахунку конструкції. Все це створене для того, щоб дана конструкція після її виробництва потім з легкістю змогла змонтуватися фахівцями на вибраному об’єкті та задовольнити бажані терміни експлуатації.

З 2014 року на виробництві було освоєно нові напрямки металообробки, а саме: лазерна порізка листового металу, труб та гідроабразивна порізка матеріалів. Завдяки даному обладнанню, працівники компанії можуть в найкоротші терміни при мінімізації матеріалів на відходах — виконати замовлення будь-якої складності, навіть в 3D виконанні. 

Головний офіс компанії знаходиться в Києві на провулку Будівельників, 18. Також на офіційному сайті “UASTAL” є номери телефону через які ви зможете проконсультуватись щодо послуг.

Кузня “Компар”

Кузня “Компар” – це колектив провідних дизайнерів та висококваліфікованих майстрів художньої ковки.

Саме тут ескізи кованих виробів розробляються індивідуально. Після вивчення побажань замовника та ретельного опрацювання стилю об’єкта, дизайнери компанії запропонують вам оригінальне дизайнерське рішення.

Фарбування та патинування виробів відбувається в умовах малярного цеху кваліфікованими майстрами.

В кузні “Компар” можна замовити ковані двері, ворота, вивіски, балкони, віконні грати, огородження для сходів, навіси, бильця, тераси. Якщо ви шукаєте ковані елементи в інтер’єр, то вам сюди, адже саме в кузні “Компар”, ви знайдете меблі з ковкою, ліхтарі, світильники, квітники та іншу гарнітуру.  

Кузня знаходиться в столиці, за адресою Колекторна, 30. Для детальнішої інформації ви можете звернутись за номером телефоном, який опублікований в них на офіційному сайті.

Кузня “Бажань”

Кузня “Бажань” робить унікальні вироби методами художнього кування, тим самим надаючи металу нове життя у вишуканих візерунках та формах.

Результати ретельної роботи ви можете подивитися в розділі “Наші роботи” на офіційному сайті та вибрати те, що припаде вам до смаку.

Кузня “Бажань” пропонує послуги по виготовленні кованих виробів будь-якої складності за індивідуальним ескізом. 

Також працівники компанії можуть створити конструкції, аркових та прямокутних ферм за кресленнями замовника.

В кузні займаються згинанням профільних та круглих труб за радіусом, вказаним замовником. Відомо, що гнучка труб в умовах виробництва виконується на ручних та автоматичних трубозгинальних верстатах.

Головний офіс знаходиться в Києві, на вулиці Пшенична, 2А.

Кузня “Ковалів” 

Згідно з інформацією, яка опублікована в мережі, відомо, що кузня “Ковалів” спеціалізується на виготовленні кованих поручень, які забезпечать комфорт й безпеку вашого руху по сходах, а також створять затишок в оселі. 

Залежно від особливостей сходів та бажання замовника, компанія пропонує різні види кованих поручнів для сходів. Кузня “Ковалів” є майстрами художньої ковки, й гвинтові ковані бильця – те, що висококваліфіковані фахівці роблять досконало. Ковані гвинтові поруччя для сходів представлені на сайті компанії у таких категоріях: класичні, декоративні, сучасні та функціональні. 

Виготовлення поручнів за формою сходів – це робота, яка вимагає високого професіоналізму від ковалів. Необхідного досвіду ковалі кузні набули за багаторічний час роботи кількох поколінь спеціалістів кузні. Повністю усі роботи з виробництва поручнів виконуються на кузні, а тому мешканцям будинку чи дворівневої квартири не будуть створюватися незручності в процесі виробництва. 

Кузня “Ковалів” також виготовляє оригінальні дахи для сходів на вході в будинок, ворота з елементами ковки, ковані козирки, ковані огорожі та лавки.

Компанія займається встановленням у Києві та Київській області, тому якщо ви звідси, сміло можете замовляти послуги кузні. 

“Артдеко”

“Артдеко” – це один з найбільших сучасних виробників елементів ковки в Україні. Відомо, що компанія має власне виробництво і потужності для масового виготовлення кованих виробів, компонентів конструкцій і металоконструкцій.

Для виготовлення кожного готового виробу і компонента застосовуються новітні технології та високоточне європейське обладнання.

Компанія була заснована ще у 2005 році, тому за цей час працівники “Артдеко” точно знають як правильно виготовити той чи інший виріб з металу.

Для порівняння: в далекому середньовіччі кузня була в кожному селі й більше призначалася для виготовлення зброї, предметів господарства і побуту, а от саме в “Артдеко” виготовляється художня ковка з використанням кованих елементів в металоконструкціях для інтер’єру й екстер’єру будинків.

Згідно з інформацією, опублікованою в них на офіційному сайті, “Артдеко” має власне модернізоване масове виробництво штампованих елементів. Також тут використовують високоточне обладнання з європейськими стандартами.

Майстри “Артдеко”, які працюють на процесі кування, мають високу кваліфікацію, тому за якість та швидкість можете не перейматись. 

Також дотримуючись інноваційним тенденціям і різноманітності стилів, дизайнери постійно розширюють асортимент вже наявної продукції, доповнюючи різними цікавими мистецькими елементами класичні та неординарні вироби в дизайні.

Компанія готова доставити будь-який виріб з металу зручним для вас способом. Зазначимо, доставка проводиться по всій Україні.

В “Артдеко” ви можете придбати вироби з металу у великій кількості, наприклад, для бізнесу чи інших потреб. Також у компанії діють постійні акції та знижки. 

Для того, щоб замовити будь-який кований елемент в “Артдеко”, вам необхідно покласти товар в кошик і заповнити необхідні дані для доставки. Після обробки замовлення, з вами зв’яжеться висококваліфікований менеджер для підтвердження вашого замовлення. 

Також ви можете зробити замовлення через номер телефону, який вказаний на офіційному сайті. 

Зауважимо, для подальшого отримання продукції за гуртовими та зниженими цінами, необхідно зареєструватися на сайті та отримати від вашого менеджера унікальний код. Після його введення у відповідне поле, ціни на сайті автоматично відображатимуться з гуртовою знижкою.

    Latest Posts

    .,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.