Інформаційні технології — це одна з найбільш високооплачуваних галузей в Україні. Сфера ІТ має довготривалу перспективу, адже всюди відбувається масова диджиталізація. Столичні батьки водять своїх дітей на гуртки та різноманітні курси, щоб вони були зацікавлені у чомусь, знайшли свою сферу та мали бажання працювати. Водночас серед київських дітей будь-якого віку трапляється проблема зловживання гаджетами. Вони постійно проводять вільний час у телефонах, планшетах, комп’ютерах, а це, своєю чергою, негативно впливає не тільки на зір, а й на розвиток дитини. ІТ освіта буде цікавою для дітей, які багато часу проводять у мобільних пристроях, адже вони будуть пробувати створювати власні додатки, сайти, тестувати їх. Можливо, таке захоплення ІТ-індустрією може стати для вашого малюка професією. У цій статті ми поговоримо про користь ІТ-освіти та дитячу школу програмування “Robocode”. Далі на kyiv-future.
Переваги вивчення ІТ для столичних дітей
Ні для кого не секрет, що у XXI сторіччі програміст — це крутий хлопець, який багато заробляє та може дозволити собі відпочинок за кордоном, навіть якщо курс долара різко став більшим. Робота в ІТ-індустрії передбачає гідну заробітну плату, з якою можна жити в Києві, а не виживати. Ба більше, робота в ІТ індустрії не обмежує свободу людини, тож ви постійно можете подорожувати або переїхати в іншу країну, адже програміст переважно працює в форматі онлайн.
Головний аспект програмування полягає у вмінні міркувати логічно. Постійний пошук та розв’язання робочих питань виховує дисципліну та звичку підходити до будь-якого завдання комплексно. Якщо після запуску програма не працює, тоді програміст починає шукати помилку в коді, хоча нею могла стати банальна відсутність крапки з комою в кінці команди. Отже, дитина привчається бути уважною та стислою у висловлюванні своїх думок.
У програмуванні є практика копіювання чужого коду, який потрібно адаптувати під свій проєкт, та інколи це зробити ще важче, ніж написати код з нуля. У таких випадках програміст зазвичай працює не самостійно, а в команді. Спільна робота формує в дітей навички роботи в команді та навчить знаходити спільну мову.
Багато хто стверджує, що робота в ІТ — це робота майбутнього. Столичні батьки прагнуть, щоб їхня дитина стала айтівцем та отримувала гідну заробітну плату в дорослому віці, однак не завжди діти бажають повʼязувати життя з інформаційними технологіями. У будь-якому випадку, під час пошуків роботи в Києві чи за кордоном, знання хоч однієї мови програмування — це показник освіченості людини.
ІТ — важлива сфера для розвитку та самореалізації дитини
Важливо памʼятати, що дітям дуже важливо проявляти свої почуття у творчості. Вивчивши мову програмування, вони зможуть писати власні ігри, додатки та створювати сайти для власного задоволення. 6–10 років — це найкращий вік, щоб дитина почала вивчати програмування. Сучасні столичні діти дуже легко опановують новітні технології, а це точно допоможе їм писати правильний код. У такому віці діти також мають багато вільного часу, а їх мозок легко сприймає нову інформацію, та важливо розуміти, що з цим завданням їм буде легше впоратися разом із вчителем-практиком.
Про столичну школу ІТ “Robocode”
Школа “Robocode” працює у Києві з 2016 року. Вже у 2024 році “Robocode” є лідером на ринку ІТ-освіти для дітей та навчає понад 10 тисяч осіб з України та світу. Спочатку школа функціонувала тільки офлайн, але згодом відкрила й онлайн-філію. Школа пропонує комплексну програму з робототехніки та програмування дітям 8–15 років, а їх відділ регулярно досліджує та працює над створенням ігрових, сервісних та навчальних роботів. До речі, учні школи також допомагають їм створювати різноманітні роботи.
Наука, технологія та математика — фундамент школи “Robocode”. На уроках у школі “Robocode” фізика та обчислювальні методи — це справжні друзі. Завдяки практичному застосуванню знань, учні легше засвоюють новий матеріал та змінюють свої погляди на точні науки.
Аудиторії “Robocode” облаштовані купою дротиків, діодів, мікросхем, які студенти збирають в одне ціле та отримують справжнього робота. Тут дітей вчать розуміти код, а не зазубрювати готові шаблони.
Після першого року навчання в школі “Robocode” ваша дитина буде вміти писати код, хоча на це не здібні 90 % випускників загальноосвітніх шкіл. Тут вивчають мови C++, Python, C#, Java, HTML, CSS, Processing тощо.
“Robocode” прагне вдосконалити українську систему освіти та співпрацює з багатьма столичними університетами, щоб вони випускали універсалів, а не вузьконаправлених спеціалістів. До речі, “Robocode” також піклується про свою репутацію та звільнив вчителя Сергія після випуску “Вагітна в 16”.
У Києві та Київській області є багато фізичних точок школи “Robocode”:
- вулиця Білогородська, 19-А;
- проспект Академіка Глушкова, 31-А;
- вулиця Першотравнева, 25;
- вулиця Лесі Українки, 74-В;
- вулиця Волошкова, 74;
- вулиця Степана Рудницького, 72;
- вулиця Васильківська, 13;
- бульвар Миколи Руденка, 14-К;
- вулиця Соборна, 117;
- вулиця Миколи Ушакова, 1-В;
- вулиця Демʼяна Попова, 26-А;
- бульвар Богдана Хмельницького, 19;
- вулиця Олекси Тихого, 42-А;
- вулиця Салютна, 1-Б;
- проспект Свободи, 2;
- вулиця Прирічна, 9;
- вулиця Мишуги, 11-В;
- вулиця Олени Пчілки, 5;
- проспект Павла Тичини, 18;
- вулиця Раїси Окіпної, 4-Б;
- вулиця Миропільська, 13-Б;
- вулиця Градинська, 3;
- вулиця Милославська, 6;
- вулиця Київський Шлях, 14-А;
- вулиця Вʼячеслава Чорновола, 2-А.