Внаслідок технічного прогресу на Землі, діджиталізація — неминуча. Восени 2022 року Київ став фіналістом та претендентом на звання “найрозумнішого міста” від “World Smart City Awards”. Та з кожним днем, в столиці відбувається інтеграція новітніх технологій, яка значно полегшує життя містянам. Далі на kyiv-future.
Про “Kyiv Smart City”
Все розпочалось влітку 2019 року, коли Київ почав відмовлятись від жетонів метро. Саме тоді можна було придбати спеціальну зелену картку за 15 гривень та поповнити її поїздками. Згодом, в касах метрополітенів почали продавати сині проїзні квитки для підземного та наземного транспорту “Kyiv Smart Card”. Такі картки можна було поповнити не тільки в касах метрополітенів й спеціальних терміналах, але й застосунку “Київ Цифровий”.
“Kyiv Smart City School” — гілка проєкту “Київ Цифровий”. Столичні школи з найкращими показниками умов навчання та найбільшим показником використання ІТ в повсякденному житті (онлайн-щоденники, наприклад) нагороджують відповідним званням.
З появою застосунку життя містян стало набагато простішим, адже через нього можна не тільки купити поїздки, поповнити студентський/учнівський квиток, привʼязати банківську карту для оплати в метро, але й записатись до ЦНАПу, сплатити податки, пройти опитування тощо.
“Дія” та “Київ Цифровий” — досить подібні застосунки за функціоналом. Однак головна їх відмінність те, що в “Дії” можна носити цифрові копії документів, подати заяву до РАГСу, оформити іпотеку тощо, а от в “Цифровому” вирішуються переважно побутові питання та відбувається залучення містян в громадське життя столиці.
ІТ технології в УЗН
В УЗН почали робити зацифрування дерев в районах Києва, наразі зацифровано всі зелені саджанці тільки в Голосіївському та Деснянському районах. Оцифрування дерев буде схожим на технологію встановлення датчиків вимірювання радіації та відображення показників в застосунку “Київ Цифровий”.
Згодом, в застосунку зʼявиться мапа з деревами столиці, де буде прикріплена фотокартка та зазначено місцезнаходження, вид, висоту тощо. Таку технологію впровадили з метою відстеження стану дерев, адже впродовж багатьох років, під час непогоди, старі дерева обвалювались, створюючи аварійні ситуації тощо.
ІТ в розвитку спорту
“Mixsport” — компанія, яка пропонує різномаїття спортивних заходів для киян. У 2020 році КМДА та “Mixsport” уклали меморандум про використання ІТ для розвитку спорту та молодіжної сфери.
Засновник “Mixsport”, Володимир Кличко, вважає, що діджиталіація — засіб для винищення корупції та бюрократії й розвитку не тільки спорту, але й інших сфер. Нові технології застосовані в компанії роблять інформацію про спортивні події в столиці й Україні загальнодоступними.
За думкою КМДА, таке рішення має позитивно вплинути на формування платформи комунікації для тих, хто любить спорт, та забезпечити таке управління й адміністрування, яке збільшить ефективність компанії.
Як Віталій Кличко проводить екскурсії Києвом
Чи хотіли б ви побувати на екскурсії Києвом разом із мером міста? Додаток “Brama” — одна з недавніх розробок столичних айтішників. Застосунок виконує функції міні-путівника й демонструє світ доповненої реальності. В ньому, ви зможете послухати цікаві історії про Київ від самого Віталія Кличка.
Достатньо навести камеру на спеціальні маркери й увімкнути запропонований ролик. Маркери ви зможете знайти на табличках, які встановлені улюблених місцях киян. Наразі, екскурсії можна подивитись біля Володимирської гірки та в парку “Наталка”.
До речі, по Києву, особливо в історичних місцинах, київська громада також облаштувала QR-коди, перейшовши за якими ви зможете послухати, подивитись або почитати історію місцевості. Відповідні є біля монумента поруч з мостом Закоханих та на Андріївському узвозі.