Неділя, 14 Липня, 2024

Дрони-камікадзе над Києвом: як захиститися від їхньої атаки?

Якщо раніше росіяни запускали на Київ лише ракети, то тепер почали використовувати дрони-камікадзе іранського виробництва. 17 жовтня вони вперше з’явилися в небі над Києвом і спровокували 4 потужні вибухи. Внаслідок цього були зруйновані житлові будинки та виявлені загиблі. Експерт фонду інноваційних оборонних технологій Юрій Зозуля розповів про захист киян від атаки військових дронів. Докладніше про це на kyiv-future.

У Києві з’явиться купол «Муромець»: що про нього відомо?

Іранські дрони — нове випробування для Збройних сил України. За словами Юрія Зозуля, сучасні системи протиповітряної оборони не завжди можуть з ними впоратися. Ці безпілотники летять повільніше за ракети, тому їх складніше збивати:

«Усі новітні дронні технології з’являються у нас прямо на фронті, ми бачимо, як вони б’ють по наших містах і лише після цього починаємо аналізувати та шукати способи протидії», — пояснив Юрій Зозуля, як пише focus.ua

Саме тому з’явилася необхідність створити ефективні антидронові повітряні системи. Для того щоб захистити киян від їхньої атаки та зберегти цілісністю інфраструктури, над Києвом вирішили встановити купол «Муромець». Він складатиметься з потужної мережі антидронних пеленгаторів-перехоплювачів, які зможуть протистояти російським атакам. Для реалізації цієї ідеї вже створено канадсько-український проект, який профінансують міжнародні меценати. У ньому візьмуть участь близько 2000 IT-фахівців.

Київські та іноземні програмісти вже почали працювати над системою відстеження військових дронів за кілька сотень кілометрів та знищення їх всіма доступними способами:

«ЗСУ і ППО вдається збивати до 70% дронів, які залітають в Україну. Адже сьогодні до Києва долетіло лише 5 дронів, що є дуже добрим показником і, вважаю, він покращуватиметься. Можливо, настане день, коли буде як в Ізраїлі: збиватимуть 99% ракет», — наголосив Зозуля.

Антидронова система працюватиме за принципом мобільного зв’язку. Також за допомогою неї можна буде спостерігати за важливими об’єктами інфраструктури, зокрема політичними установами, електростанціями, заводами та іншими.

Як киянам розпізнати іранські дрони та вберегти себе від їхніх обстрілів?

Ці дрони стали новою військовою загрозою після того, як кілька разів пошкодили об’єкти інфраструктури столиці. У зв’язку з цим співробітники київського центру стратегічних комунікацій поділилися порадами, як від них захиститися. 

Перше, що необхідно знати, — як виглядають ці безпілотники. Іранські дрони мають долотоподібну форму і виготовлені з пластику і мають сталевий каркас. Завдяки вони цьому вони менш помітні для радарів, ніж ракети.

Головною відмінною особливістю іранських дронів є гучний звук, який з’являється у разі їх наближення. Він дуже схожий на роботу двигуна мопеда чи бензопили. Якщо в небі з’явилися такі об’єкти, необхідно діяти наступним чином:

  1. Якомога далі відійти від адміністративних будівель, військових чи стратегічних об’єктів соціальної інфраструктури, оскільки саме вони найчастіше зазнають обстрілів.
  2. Не можна йти у бік наближення дрона, щоб не потрапити під обстріл.
  3. Знайти укриття, в якому можна перечекати атаку дронів. Це може бути підземний перехід або паркінг, підвал, перший поверх будинку, метро … 
  4. У приміщенні бажано вибрати місце поряд з виходом, щоб у разі попадання снаряда звідти можна було вибратися.
  5. Якщо обстріл з дронів почався на вулиці, потрібно лягти на землю і закрити вуха руками або сховатися в канаві чи в будь-якому земельному заглибленні.
  6. Після закінчення обстрілу потрібно залишатися в укритті щонайменше 10 хвилин.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.