Середа, 17 Липня, 2024

Історія “Десна-Арени”

Як можна побачити з історії, на місцях відомих спортивних споруд раніше були болота або смітники. Поряд з Києвом знаходиться село Погреби, у центрі якого знаходиться один з головних спортивних об’єктів Броварського району – стадіон “Десна-Арена”. Але ще у 1970-х роках тут було велике болото. Далі на kyiv-future.

Кругле болото

Місцевість у центрі села старожили називали Круглим болотом. Тому що тут ще до початку 1970-х років знаходилося велике болото, вода з якого через канали та рівчаки впадала у Кодак, а потім у Десну. У той час тут навіть ловили рибу. На березі знаходився магазин. До нього під час повені 1970 року люди плавали на човнах. Під вербами, які були посаджені навколо водойми, влаштовувалися гуляння.

З часом болото почало висихати. Цьому посприяли меліоративні роботи у 1970-х роках та будівництво дамби Київської ГЕС. У другій половині 20 століття у літній час, коли болото висихало, там організовували піонерські вогнища, проводили спортивні змагання.

У середині 1970-х років у Погребській школі вчителем фізкультури почав працювати Олександр Олександрович Рожков. У нього виникла ідея зробити на місці болота стадіон.

За порадою керівника радгоспу ім. Кірова Олександра Михайловича Чижика новенький вчитель звернувся до Павла Федоровича Нефьодова, який у той час керував будівництвом ТЕЦ-6. Варто згадати, що виконроб також брав участь в будівництві Асуанської греблі в Єгипті.

Між О. О. Рожковим та П. Ф. Нефьодовим склалися дружні стосунки. Це сприяло тому, що замість кількох вантажівок піску вдалося засипати все болото. На це знадобилося два роки. За ініціативи директора школи Андрія Мефодійовича Пасіченка поверх піску ще було завезено близько 20 вантажівок землі. Спочатку керівник закладу освіти тут хотів розбити сад. Навіть встигли викопати у лісі кілька саджанців та посадити на краю ділянки. Але пізніше тут почали випасати корів. Худоба з’їла частину саджанців. Тому від ідеї саду відмовилися.

Як результат, прийняли рішення будувати тут стадіон. Радгосп надав металеві труби для снарядів – було приблизно в один час облаштовано спортивні об’єкти на цьому стадіоні та спортивному майданчику поряд зі школою.

На жаль, до початку 2000-х років стадіон було практично знищено. Спортивні споруди перебували в аварійному стані, навколо території утворилися великі смітники, а на газоні випасалися корови та коні.

Нове життя стадіону

У 2006 році футбольний клуб “Десна” очолив місцевий житель, відомий український бізнесмен Андрій Іванович Гречаний. Це дозволило не лише вдихнути нове життя у команду, але й почати реконструювати футбольне поле.

Спочатку оновили газон. Пізніше було вирішено розширити межі футбольного поля, щоб розміри відповідали рівню всеукраїнських змагань. Для цього було навіть знесено інші спортивні снаряди. Значна частина робіт припадає на період 2008-2011 років. У цей час було зокрема збудовано будівлю, у якій розмістилися роздягальні, душові, тренерські кабінети та офісні приміщення. Згодом встановили трибуни з накриттям.

У 2016-2018 році цей стадіон перебував у центрі уваги всієї Київської області. Тут проводилися матчі чемпіонату Київщини, у якому брала участь місцева “Десна”. Також тут проводили тренування команди Української Прем’єр-ліги (зокрема, донецький “Олімпік”).

На футбольне поле “Десна-Арена” виходили такі відомі футболісти як Андрій Воробей, Олександр Рибка, Віталій Мандзюк, Юхим Конопля, Олександр Алієв, Віктор Леоненко, Віталій Лисицький.

У 2023 році на стадіоні було проведено футбольний матч за участі ветеранів київського “Динамо” та українських коміків і блогерів. Також було проведено благодійний захід, який відвідали відомі українські телеведучі та артисти.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.