Вівторок, 15 Жовтня, 2024

Історія “ICTV” – першого недержавного каналу

Українці вже не так завзято дивляться телевізор, оскільки життя здебільшого вирує в інтернеті. Далі на kyiv-future

Поява каналу

Розшифровка назви “ICTV” має подвійне значення. Перше — це, звичайно, абревіатура англійською мовою “International Commercial TeleVision”, що буквально перекладається як “Міжнародна Комерційна Телекомпанія”. Але є й інший варіант – “I see TV”, тобто “Я дивлюсь телевізор”. Двозначне поняття, але звучить доволі цікаво.

Тож у 1991 році засновується новий телеканал, а в етер йде вже у 1992 році. Основною ідеєю створення було тримати увагу глядачів завдяки розважальному контенту. Але у світ виходило багато фільмів, які могли сподобатись потенціальному користувачу телевізора, тому “ICTV” стають першими в українському колі каналів, хто вивчає методику перекладу та озвучування закордонних картин. Це, безсумнівно, дає засновникам фору та зацікавленість глядачів. До речі, одним із засновників каналу була американська корпорація “Story First Communications”. Але зі своїм українським продуктом вони були недовго, і втративши зацікавленість продали його.

Програми на каналі

1995 рік стає новим поштовхом для каналу. Розпочинається ера телевізійних програм з “Території А”. Вона представляла хіт-паради українських виконавців українською мовою. Засновники програми зробили акцент саме на представників з України. Завдяки їй кожен дізнався, що держава має якісних виконавців, які на додачу створювали різні музичні жанри. До цього списку увійшли:

  • “Танок на майдані Конґо” або “ТНМК”;
  • EL Кравчук;
  • “Скрябін”;
  • Юрко Юрченко;
  • “Брати Карамазови”;
  • Марина Одольська тощо.

Прожила програма в етері до 2000 року, коли відбувся останній випуск. Однак кожного року на просторах телебачення почали з’являтись нові канали, яким “ICTV” почало програвати та здавати позиції, зайнявши третє місце у рейтингу українських телеканалів. У 2000 році, як вже відомо, американська компанія продає канал, і генеральним директором тоді стає Олександр Богуцький. 

“Факти”

Це, певно, одна з найвідоміших назв програм, про яку знає кожен українець. Вперше “Факти” з’явились в етері 18 вересня 2000 року та протягом довгого часу продовжують інформувати жителів України. Основними темами програми стали: політика, влада, економіка, наука, суспільство та, звичайно, культура. Кожний, хто вирішить подивитись “Факти” знайде щось цікаве. Також завдяки програмі в Україні змогли реалізувати себе та стати відомими ведучі та журналісти. Однією з таких стала Олена Фроляк, яка працює у команді з 2000 року, також вона очолила позицію головного редактора. Ця програма, безсумнівно, завжди виділялась правдивістю та швидкістю подачі інформації у прямому етері, за що у 2001 році та 2002 році отримала премію “Телетріумф”, як найкраща телевізійна програма. Але, знову ж таки, телевізор у сучасному світі дивиться не так багато людей, тому, щоб йти у ногу з часом, “Факти” створили новинне джерело в інтернеті. І цей крок зробив їх ще популярнішими, адже програма входить у десятку найкращих ресурсів, а середня кількість відвідувачів на сайт перевищує відмітку у 3 мільйони осіб.

Розширення каналу “ICTV”

Продаж компанії не став для каналу падінням. Навпаки, нові акціонери продовжили далі розвивати молодий телеканал. І вже 1 липня 2001 року “ICTV” розпочинає цілодобове супутникове мовлення по всьому світу, оскільки попередні власники були пов’язані з американським телебаченням. Але на території України канал отримує ліцензію та право почати таке мовлення 30 листопада 2001 року, і лише щоп’ятниці та щосуботи. А переходить “ICTV” на добову роботу лише 14 жовтня 2002 року. І з цього дня жителі всієї України могли дивитись канал цілодобово. 

У 2009 році в “ICTV” починається нова ера, оскільки він увійшов до медіахолдингу “Starlight Media”, до якого увійшли ще такі канали:

  • “Новий канал”;
  • “СТБ”;
  • “ОЦЕ ТБ”;
  • “М1”;
  • “М2”.

Робота під час повномасштабного вторгнення

З перших днів повномасштабного вторгнення, 24 лютого 2022 року, більшість телеканалів цілодобово тримали жителів всієї країни в курсі справи. “ICTV” не стало виключенням. Перші тижні великої війни канал транслював новини, але згодом перейшов на формат телемарафону “Єдині новини”. З метою інформування населення у марафоні взяли участь певна кількість телеканалів. А для того, щоб навантаження не було занадто сильним, “Єдині новини” розподілили між “1+1 Media”, “Starlight Media”, “Медіа Груп України”, “Inter Media Group” та “Рада”. Марафон на кожному каналі триває від 6 годин. А довгу назву вирішили скоротити до “#UAразом”, звідки кожен мешканець будь-якого міста може дізнатись про новини, які вирують на їх Батьківщині.

“ICTV” вже встигло відсвяткувати своє 20-річчя, але кожного року телеканал лише покращує свій етер. Все це робиться для глядачів, навіть якщо зиск на телевізори вже не такий великий. Тому найкращим виходом для “ICTV” стало податись і в інтернет, зокрема на YouTube, де кожен охочий може у будь-який момент дізнатись новини, які його цікавлять. Але не варто забувати, що телеканал пропонує не лише інформаційні випуски, а й розважальні програми.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.