Понеділок, 15 Липня, 2024

Історія появи Оболоні

Оболонь вважається одним із найрозвиненіших житлових мікрорайонів міста, хоча раніше тут були постійні паводки. У нашому огляді на kyiv-future розповімо, як з’явилась Оболонь.

Намивні ґрунти

Місцевість, де з’явився житловий масив, була надто низькою. Тут були луки і часто випасали худобу. Там часто були підтоплення, тому зводити багатоповерхівки там не наважувалися довгий час. Перед будівництвом новобудов місцевість вирішили зміцнити. Зокрема, зробили намив ґрунтів за допомогою привезеного піску та землі. Все це поклали подушками і ґрунт піднявся на 5 метрів у висоту.

До речі, на Оболоні активне будівництво тут розпочалося у 1960-ті роки. А з 1972 року мешканці мікрорайону почали в’їжджати до своїх квартир. Останні сорок років у цій місцевості з’явилося багато мікрорайонів. Тому житловий масив став найбільшим у столиці на правому березі. Основні будівельні роботи були у 1973-1982 роках.

В основному тут будували 9-ти, 12-ти та 16-поверхові будинки. Лише після цього почали будувати інфраструктуру.

Поява метро та мосту

Підземка з’явилася тут 1976 року. Проте будівництво тривало. Тож на Оболонсько-Теремківській лінії метро згодом відкрили кілька станцій. Зокрема,  перша станція – Оболонь. Вона відкрилася 1980 року. До речі, тоді з’явилися ще дві станції — “Тараса Шевченка” та Петрівка, яку перейменували на “Почайна”.

1982 року з’явилася станція “Мінська” та “Героїв Дніпра».

Також у 1976 році тут звели Московський міст, який перейменували на Північний міст. Він сполучає два береги річки. Також цей міст є пам’яткою архітектури.

Набережна та парки

Багато хто знає Оболонський район завдяки його знаменитій набережній, яка була збудована на початку 2000-х років. А 2003 року Оболонській набережній надали її назву.

Оновлена, велика, простора набережна стала ще більшою улюбленицею киян та гостей міста.

Адже тут є різні зони відпочинку, спорт зони, зони прокату водного транспорту, причал із прогулянками по Дніпру на теплоході та багато іншого. Влітку можна купатися в Дніпрі, взимку піти на зимову рибалку.

Кожен знайде місце для гарного проведення часу. Також це чудове місце для фотосесії. Набережна продовжує змінюватись.

В 2017 році на Оболоні відкрили новий парк “Наталка”. Це місце майже європейський рівень відпочинку на Дніпрі. Сучасний, мультифункціональний, комфортний, красивий та органічно вплетений у міську інфраструктуру парк із протяжною видовою набережною на річку Дніпро. Відмінне місце для прогулянок. Великий та красивий парк з безліччю майданчиків і навіть для закритих вигулів собак, що для міста рідкість. Багато квітів та лавок. З переваг: чисте повітря, природа, дитячий майданчик, спортмайданчик для занять та ігор, велодоріжка. Можна влаштувати пікнік.

Також на Оболоні є багато інших скверів, парків та зелених зон біля озер. Мікрорайон продовжує активно розростатися. Забудова місцевості ведеться постійно. До речі, цей район обирають для життя депутати та знаменитості.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.