ІТ — течія, що розвивається зі швидкістю арифметичної прогресії. В Україні, студенти та вже дорослі люди знаходять нішу інформаційних технологій досить привабливою, першочергово, через достойну заробітну плату. Але як ІТ зʼявилось в місті і який був перший навчальний заклад столиці з факультетом інформаційних технологій? Про це та більше — далі на kyiv-future.com.ua.
Історія появи ІТ в столиці
У 1965 році в Києві відкрили нову науково-дослідну базу в кібернетичному інституті імені В. М. Глушкова. Віктор Михайлович неабияк вплинув на розвиток інформаційних технологій не тільки в Україні, але й у світі. На його курсах розглядалися виключно актуальні питання, які не розглядав ніхто із його колег. Ба більше, саме Віктор Глушков є науковцем, що почав глибоко досліджувати питання автоматизації, ШІ (штучного інтелекту) та його надійності.
Інститут імені В. І. Глушкова — лиш перші ластівки появи ІТ-освіти в столиці, адже в ті часи навіть мови не йшлося про той рівень розвитку інформаційних технологій як у ХХІ сторіччі, а мови програмування використовували не для написання кодів застосунків сайтів, а в створенні алгоритмів для техніки.
У 1991 році в столиці було зареєстровано першого інтернет-провайдера “Технософт”, а наступного року зʼявляється домен “ua”, щоправда, в перші роки існування ліцензії на світовому ринку він так і не отримав.
У 1993 в Україні було відкрито першу українську IT-компанію “SoftServe”, яка займається розробкою програмного забезпечення, а згодом, у 2017 році, в Києві було засновано одного з провідних світових провайдерів азартних ігор “EvoPlay”. Але як щодо появи ІТ-освіти в столичних вишах?
Поява ІТ-освіти в державних вишах та розвиток факультетів
Серед державних вишів, факультет “Інформаційні технології” в столичній політехніці має найбільший попит. Його історія почалася ще у 1918 році, коли в університеті відкрили електротехнічний факультет, власне, від ЕТФ походять і всі інші факультети в КПІ.
У 1962 році в КПІ було відкрито факультет “Інформатика та обчислювальна техніка”, який функціонує й нині. Починаючи с 1990-х років, подібні факультети почали зʼявлятися й в інших провідних ВНЗ столиці, зокрема в КНУ, Києво-Могилянській академії, НАУ тощо.
Варто зазначити, що серед всіх державних вищих навчальних закладів столиці, які пропонують ІТ освіту, КПІ залишається на першому місці в рейтингу. Окрім того, що цей факультет є одним з найстаріших, він завжди йде в одну ногу із часом і постійно оновлює освітню програму для підготовки айтівців.
Про перший спеціалізований ІТ університет в місті
“IT STEP Academy” — перший навчальний заклад України, який пропонував освіту бакалавра та магістра з інформаційних технологій. Приватна академія відкрила свої двері 16 грудня 2016 року спочатку у Львові, а вже наступного року відкрила один зі своїх філіалів в столиці за вул. Жилянська, 128/28.
Весною 2017 року академія запустила комплекс з інтеграції потенціалу навчальних закладів різних рівнів освіти для формування системи підготовки вступу в ВНЗ. Важливо зауважити, що “IT STEP Academy” є авторизованим центром таких компаній як “Microsoft” та “Cisco” і саме тому студенти академії в змозі отримати сертифікати міжнародного формату від провідних ІТ компаній у світі.
Курси — найпопулярніший метод отримання освіту в ІТ в Києві
Після повномасштабного вторгнення, кількість фахівців з ІТ в столиці зросла на 5,2 відсотка й ця позначка продовжує рости з кожним днем. Освіта на факультеті “Інформаційні технології” у столичних вишах доступна не всім охочим через велику конкуренцію серед студентів та дороге навчання, вартість якого починається з 45 тисяч гривень.
Більшість киян надає перевагу онлайн курсам, які обіцяють стати “джуном” за 7 місяців навчання і працювати на роботі мрії. Найбільш популярними курсами є програми в “Mate Academy”, “GoIT” та “Cyberbionic Academy”. А восени 2022 року “Дія” запустила безкоштовний курс з ІТ до якого можуть доєднатися всі особи, що досягли 21 року.