Починаючи з XX століття у Києві відбувався стрімкий розвиток музичної індустрії. Найпопулярнішим місцем для проведення концертів та театральних вистав став палац «Україна», розташований у самому центрі міста. Протягом багатьох років поспіль він кожного разу вражає своєю величчю і красою киян та туристів. Далі на kyiv-future.
Коли та як будували палац «Україна» ?
Цікавим фактом про цей культурний заклад є те, що його будували в режимі секретності. Раніше на цьому місці знаходився Володимирський ринок, але потім з ініціативи керівника УРСР Петра Шелеста тут планувалося побудувати концертний палац. Керівництво країни не схвалило таке рішення, тому що у Києві вже був Жовтневий палац для проведення розважальних заходів. Тоді Шелест вигадав, як можна схитрувати. Він сказав, що згідно з проектною документацією, це буде кінотеатр.
Спочатку про це ніхто не здогадувався. Але коли був збудований перший поверх з величезним гардеробом і колонами з мармуру, стало очевидно, що буде збудовано щось масштабніше, ніж кінотеатр. Тоді до Києва прибула інспекційна група. Шелесту влаштували скандал, але оскільки у будівництво вклали багато грошей, проект палацу все-таки офіційно затвердили.
1965 року в київській газеті з’явилася інформація про будівництво палацу «Україна»:
«На місці колишнього Володимирського ринку розпочато будівництво кіноконцертного залу, призначеного для демонстрації кінофільмів та проведення концертів», — повідомили київські журналісти, як пише babel.ua
На той час це ні для кого не стало несподіванкою, адже на території ринку постійно будували нові споруди. Саме там з’явився перший у Києві 16-поверховий будинок.
17 квітня 1970 року будівництво палацу було закінчено. На це витратили близько 20 мільйонів. З того моменту тут почали проводити урочисті засідання та святкові концерти, на яких виступали українські та закордонні артисти.
Дизайн палацу «Україна»
Для реалізації такого великого архітектурного проекту було прийнято кілька інноваційних інженерних рішень. Саме тому навіть через багато років палац «Україна»
сучасно виглядає порівняно з іншими будівлями культури у Києві. Він має форму трапеції. Його збудували з широкими вікнами. Висота будівлі — 28 метрів. Всередині знаходиться 300 приміщень. Головним серед них є концертний зал розрахований на 4000 відвідувачів. За лаштунками перебуває 30 гримерок, а на його сцені може виступати близько півсотні артистів!
Для дизайнерського оформлення будівлі будівельники використовували мармур, дерево, граніт. На стелях встановили люстри-бурульки, а у приміщеннях ескалатори, вітражі та фонтан. 1998 року в палаці збудували банкетний зал площею 1000 кв. м, прес-центр для понад 100 журналістів та ведення переговорів. Також тут було встановлено технічне обладнання. Після цього міська влада надала йому статус національного.
Цікаві факти про палац «Україна»
- Раніше на сходах біля 2 поверху будівлі знаходився басейн з рибками, а у XX столітті там з’явився зимовий сад з екзотичними рослинами.
- Тут є багато різних гримерок. Кожна належить до однієї з 3 категорій. 2005 року у палаці «Україна» з’явилася VIP-гримерка.
- На території цієї культурної будівлі є сервіс громадського харчування: бари, ресторани та банкетний зал.
- На місці будівництва палацу розташована скважина з артезіанською водою.
- Ширина сцени — 25 метрів, а висота — 10 метрів. До 1996 року там були дерев’яні лаштунки, після чого їх поміняли на декорації.