Четвер, 18 Липня, 2024

Київ у Вашому смартфоні

З приходом пандемії у далекому 2020 році, коли всі засіли вдома на карантин, заклади були закриті, неможливо було зробити банальне: купити продукти чи сплатити комунальні послуги. Це стало однією з основних причин початку швидкого розвитку технологій та застосунків для смартфонів, які надзвичайно спрощують життя. Хтось вбачає в цьому всесвітню змову масонів для керування людьми, а хтось дійсно бачить велике полегшення у виконанні рутинних справ за допомогою всього кількох кліків по екрану. Далі на kyiv-future.com.ua.

Київ цифровий

Кожному активному мешканцю міста відомий застосунок “Київ Цифровий”, функціонал якої дійсно вражає. Найбільш використовувана функція програми – придбання поїздок у громадському транспорті, крім маршрутних таксі. Це можна зробити внісши туди свою транспортну картку, придбану раніше, студентський або ж учнівський квиток чи придбати одноразовий проїзд у вигляді QR-коду, також є можливість переглянути рух тролейбусів, трамваїв, метро, міських автобусів та електричок. Для водіїв існують окремі сервіси: розділ з паркувальними місцями, абонементами на паркування, а також оплата штрафів та перевірка того, чи евакуйоване Ваше авто. Можна записатися до ЦНАПу, пройти опитування чи підписати петиції. Переглянути мапу укриттів, пунктів незламності та обігріву і звісно ж сплатити комунальні послуги.

Здоров’я

Helsi

Застосунок “Helsi” також доступний до використання у вигляді сайту. Основним завданням даної програми є запис до лікарів поглибленого обстеження за допомогою електронного направлення, яке видає або ж сімейний лікар, або ж той, який потребує обстеження інших лікарів для широкого висновку щодо стану Вашого здоров’я. Також завдяки даному додатку люди з певними захворюваннями, через які організм вимагає постійну медикаментозну підтримку, можуть отримати ліки безкоштовно, маючи спеціальний рецепт, як в паперовому форматі, так і електронному у “Helsi”. У застосунку доступні такі розділи як календар щеплень, особливо важливий для дітей, перегляд пунктів вакцинації від COVID-19, пошук та бронювання ліків, а також пункти для донорства крові.

Tabletki.ua

Застосунок “Tabletki.ua” також може використовуватися у вигляді сайту. Він просто необхідний тим, хто полюбляє знижки та економію, адже при замовленні медикаментів через “Tabletki.ua” ціна на них зменшується до 30% від усталеної в аптеці, а також знаходить найнижчу з можливих цін по всьому місту, або ж по обраному району чи кварталу. Каталог товарів, які можливо замовити надзвичайно великий: від ліків та вітамінів, до спортивних медикаментів та товарів для тварин. Після створення замовлення протягом 5-7 хвилин надійде повідомлення з номером замовлення, яке працівники аптеки зберуть задовго до Вашого приходу і Вам лишиться тільки сплатити і забрати свої медикаменти.

Пересування по місту

Easy Way

Додаток спрямований на перегляд маршрутів громадського транспорту в місті та області з точним часом прибуття на певну зупинку, переглянути які тролейбуси, маршрутки, автобуси чи трамваї поруч. Також “Easy way” дає змогу подивитися повний маршрут транспортних засобів. Існує функція додавання транспортної картки, як і в “Київ цифровий”. При відсутності з’єднання з Інтернетом можна переглянути офлайн мапи. Однією з найбільш важливих функцій застосунку є розділ “⚠ Оповіщення”, в якому попереджають про зміну руху транспорту у зв’язку з ремонтом дороги чи іншими труднощами, або ж взагалі про відсутність його на лінії маршруту, для того, щоб Ви могли правильно спланувати шлях до своїх справ і нікуди не запізнилися.

Uklon/Bolt/Uber

Три застосунки можна поєднати в одну категорію, адже всі вони створені для виклику таксі. Схема їх роботи дуже проста: вказавши адресу відправки та прибуття, очікуєте поки замовлення візьме хтось із доступних водіїв, інший варіант – обрати точку на карті, якщо є певні проблеми з вказанням місць шляхом їх введення. Таксі з цих додатків зазвичай працюють як по місту, так і по області. Зважаючи на Ваші потреби можна замовити різноманітні види таксі: економ, комфорт, бізнес, преміум, з тваринами, електроавтомобілі, з дітьми – на 4 місця; доставка – на 1 місце та вантаж; XL – на 6 місць.

“Bolt” також надає послуги з доставки їжі з різноманітних ресторанів та магазинів – “Bolt Food”, а також більшість електросамокатів міста належать їм, їх дуже багато і скористатися ними може кожен, хто має банківську карту та даний застосунок.

“Uber” також має свою систему доставки їжі та продуктів – “Uber Eats”.

Від влади Києва

1551

Застосунок “1551” був створений за ініціативи КМДА з метою полегшення процесу подання заявок про проблеми у місті. Лозунг додатку: “Краще для Києва – краще для вас”. Він виконує запит містяна в декілька кроків:

  • Створення звернення (внесення ПІБ, своєї адреси, опис проблеми, яка турбує).
  • Додавання фото та відмічання місцезнаходження проблем(и).
  • Слідкування за розв’язанням питання у реальному часі.
  • Контроль виконання роботи.
  • Оцінювання роботи та результатів.

Все дійсно дуже просто. Якщо Вас не влаштовує стан доріг біля будинку, або ж надокучлива реклама всюди, відсутність світла чи води, Ви просто лишаєте заявку-звернення і КМДА працюватиме над вирішенням проблеми в міру можливостей.

KyivSport

Застосунок “KyivSport” був створений у вигляді помічника для спортсменів на шляху до майбутніх досягнень. При вході у нього потрібно авторизуватися одним із трьох доступних способів:

  • Спортсмен.
  • Батьки.
  • Тренер.

Спортсмен (або ж батьки, які виступають у ролі підтримки для нього) може вносити туди свої досягнення, мати у вільному доступі календар тренувань, навчально-тренувальних занять чи змагань.

Тренери можуть теж користуватися календарем та вести свій електронний щоденник розкладів тренувань, який переглядатимуть спортсмени та батьки, підбираючи потрібні собі графіки.

Всі разом мають змогу переглядати та відстежувати досягнення та розвиток Спортсмена, вибирати місця для тренувань серед наявних у спортивній інфраструктурі Києва, а також слідкувати за спортивно-масовими заходами у Києві.

Екологія

IQAir AirVisual | Air Quality

Коротко додаток можна також знайти за назвою “AirVisual”. Застосунок створений для того, щоб моніторити стан повітря в обраному вами районі міста, що є досить корисним для тих, хто турбується про своє здоров’я. Також демонструє середню температуру повітря на день, а також швидкість вітру та вологість повітря. За допомогою цих даних також робиться прогноз про якість повітря на наступний тиждень. Якщо трапляються якісь непередбачувані ситуації, наприклад горіння торф’яників чи підвищена кількість шкідливих викидів з підприємств, дані у застосунку змінюються відповідно до стану навколишнього середовища. Також він дозволяє переглянути якість повітря як по всій Україні, так і по всьому світу.

Сортуй

Оскільки останнім часом активно популяризують надзвичайно важливий рух за збереження екології, був створений застосунок “Сортуй”. Він звісно ж допомагає в знаходженні пунктів сортування відходів у Вашому районі міста. Варіанти пошуку поділені на категорії по матеріалах та продуктах, які потрібно сортувати: одноразовий посуд, пластик, папір і картон, скло, метал, Tetra Pak, батарейки та інше (ця категорія містить ще 18 підкатегорій сортування речей: від харчових відходів та одягу, до люмінесцентних ламп та будівельного сміття). Також в застосунку можна обрати так званого “оператора” – компанію, яка займається переробкою сміття та якій Ви довіряєте. Лозунг застосунку: “Сортуй” легко!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.