Четвер, 18 Липня, 2024

Київський Центральний автовокзал: історія головного вокзалу у місті

У столиці є багато вокзалів. Один з них – Центральний автовокзал. Це головний автовокзал столиці. До речі, він був єдиним державтовокзалом у країні довгі роки. Чим він відомий, а також цікаві факти про нього читайте у нашому матеріалі на kyiv-future.

Історія будівництва

Запрацював вокзал на початку 60-х років.  Зведення автостанції тривало  з 1957 до 1961 року. Вокзал розрахований на щоденне обслуговування близько 600 рейсів. Курсували транспортні засоби у 50 різних напрямках. Перевозили близько 7000 пасажирів. У середньому вокзал продовжує весь час обслуговувати таку кількість автобусів.

Раніше на другому поверсі будівлі  розміщувалися перукарня та кафе-ресторан.

У середині вокзалу та його територію прикрашає гарна мозаїка з керамічної плитки у вигляді панно. Це один із  матеріалів для декорації стін та підлоги. До речі, це панно складається з дрібних частин різноманітної плитки. За задумом, кожна деталь поєднується в єдину картину.

Нове дихання

До речі, у 2013 році вокзал хотіли закрити та переправити рейси на інші станції по всьому місту. Але потім від такої ідеї відмовились. Тож із Центрального автовокзалу відправляються  різні міжобласні рейси. Також із вокзалу вирушають міжнародні рейси. Розклад руху автобусів можна переглянути на сайті автовокзалу.

У 2021 році Центральний автовокзал став сучасним. На автостанції зробили ремонт, завдяки чому автовокзал став елегантним та ошатним.

У березні 2021 року автовокзал продали Фондом держмайна. Новий власник модернізував будинок. Громадськість одразу насторожилася через мозаїчні панно відомі українські художники-монументалісти О. Рибачук та В. Мельниченко. Однак усі панно залишилися на місці.

Інвестиції склали понад 100 мільйонів гривень на реконструкцію будівлі. А ще близько 20 мільйонів гривень вклали у розробку IT-рішень. Наприклад, увійти на платформу тепер можна за квитком з QR-кодом.

Найголовніше, що вдалося поєднати сучасні технології та автентичні мозаїки минулого століття. Таку модернізацію будівлі було виконано вперше за 60 років.

До речі, після реновації місце стало справді цивілізованим автовокзалом. Тепер цілком можна заздалегідь до автобуса приїхати сюди, де присісти на фудкорті, є кафешка, магазин з продуктами.

На третьому поверсі з’явився готель на 34 номери, хостел, лаунж зона та кімната для матері та дитини. Також на вокзалі збільшили кількість платформ із 12 до 30. Після ремонту виглядає дуже гідно, усередині чисто та затишно.

Як дістатися

Розташований автовокзал у Голосіївському районі, на Деміївській площі 3, неподалік станції метро «Деміївська». Зручно добиратися на метро та іншому транспорті з будь-якої точки міста.

Цікаві факти. А чи знали ви, що у столиці понад 20 автостанцій. Ключові з них: Центральний автовокзал та Південний автовокзал, а також автостанції Видубичі, Дарниця, Полісся. Також у Київській області налічується понад 18 автостанцій.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.