Четвер, 18 Липня, 2024

Маріїнський палац: один із найкрасивіших та легендарних будівель нашої країни

У столиці багато історичних будівель. Однією з них є Маріїнський палац. Чому його потрібно побачити, читайте у нашому матеріалі на kyiv-future.

Маріїнський палац – перлина Києва

Двоповерхова будівля зведена в стилі бароко (ліпнина, золото, блакитні стіни, як всередині, так і зовні). Палац створений у середині 18 століття. Був побудований за наказом дочки Петра 1, Єлизавети, королівська величність якої захотіла мати резиденцію у Києві. У 1750 році було розпочато будівництво та через п’ять років палац був готовий. Творець шедеврального проекту – Бартоломео Растреллі.

Палац створювався для царської сім’ї. Вперше його відвідала імператриця Катерина II у 1787 році.

Зазнавши чимало, епоху свого призначення палац завершує 2 березня 1917 року, коли імператриця Марія Федорівна дізнається у його стінах про зречення свого сина Миколи II від престолу.

За час свого існування Маріїнський палац кілька разів страждав від пожеж. Востаннє, в 1820 році вогонь знищив його вщент, і лише через 50 років будинок було відновлено архітектором Карлом Маєвським за наказом Олександра 2.

Під час громадянської війни Маріїнський палац використовувався як військовий штаб. Потім будівля стала музеєм. Під час Другої світової війни будівля сильно постраждала. Згодом його знову відреставрували наприкінці 1940-х років. Також палац повторно відреставрували у 1980-ті роки.

У 2000-х Маріїнський палац перебував на реконструкції до 2018 року.

Державний церемоніальний палац вважається одним із найкрасивіших і легендарних об’єктів нашої країни. Дуже просторий оглядовий майданчик. Є незвичайні скульптури та пам’ятники.

Чим цікавий палац

Дуже красива будівля у мальовничому місці Києва. Все довкола так і дихає історією стародавнього міста.

Палац виконаний у стилі бароко. В очі відразу впадає неймовірно красивий фасад. До речі, архітектурний стиль Бароко в якому створено палац зберігся ще в деяких будинках міста, але мабуть через свою оригінальність усі будинки зайняті державними органами, тому багато в чому насолодиться можливо лише їхніми фасадами.

Красиве та багате оздоблення кожної зали заворожує своєю пишністю, шиком та розмахом. Особливо красивий фасад з боку протилежного до Маріїнського парку.

Цікавий палац, гарне та багате оздоблення кожної зали. Біла зала, яка призначена для зустрічі делегацій, вражає своїм шиком і розмахом.

Дуже непросту та цікаву історію палацу вам розкажуть під час екскурсій.

Маріїнський парк – гарне місце для відпочинку, прогулянки або просто зустрічі з друзями. На відкритій сцені Маріїнського парку періодично відбуваються безкоштовні та просто приголомшливі концерти класичної та народної музики. А ще звідси відкривається чудовий краєвид на лівий берег Києва

Як дістатися

Приходьте тут дуже красиво, вам точно сподобається. Тут варто побувати. Знаходиться поряд із будинком парламенту, по вулиці Михайла Грушевського 5А. Зручне територіальне місце розташування, поряд станція метро Арсенальна та інший транспорт.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.