Додаток Preply – це онлайнова освітня платформа, яку створили кияни. Як саме мешканці столиці її розробили та змогли досягти успіху, читайте у матеріалі на kyiv-future.
Ідея на мільйон
Preply – сервіс з пошуку репетиторів, які викладають іноземні мови онлайн. Цей додаток можна знайти в інтернеті. Він об’єднує репетиторів, викладачів та студентів за допомогою онлайн занять. Ідея розробки стартапу прийшла киянину Кирилу Бігаю ще в 2011 році. За його словами, він завжди хотів бути незалежним і будувати щось своє корисне для світу.
Бігай вчився у КПІ за фахом «телекомунікаційні мережі». Кілька років пропрацював інженером у Nokia та Водафон тоді (МТС).
Потім киянин вирішив вивчити китайську мову. Проте йому було дуже важко знайти репетитора чи викладача. Тоді майбутній підприємець шукав курси з вивчення китайської мови, однак нічого не міг знайти то час не підходив, то місце незручне.
Кілька спроб запустити свій проект вийшли невдалими, попри залучені кошти інвесторів з Кремнієвої долини.
Киянин згадує, що не вдалося у стислі терміни знайти прибуткову бізнес-модель.
Після цього до нього прийшла ідея створити онлайн-майданчик FindGuru. Завдяки йому там один одного могли знайти учні та викладачі спортивних, танцювальних й інших курсів.
Вже наступного року киянин придумав нову ідею. Зокрема, з’явився новий аукціон Skype-репетиторів. Його можна було використати для підготовки до вступних іспитів в коледжі й університети США. Після цього стартап почав називатися Preply. А мешканець Києва зробив ставку на роботу з індивідуальними викладачами.
Тож ця ідея вийшла на американський ринок. Але для розвитку бізнесу були потрібні кошти, тому Бігай вирішив повертатися до Києва.
Вже в столиці він сформував свою команду. Він взяв туди програміста Дмитра Волошина і дизайнера Сергія Лук’янова. Разом вони започаткували пошук репетиторів англійської для занять вдома і по Skype.
Як працює додаток
Користувач оплачує повну вартість першого уроку. Платформа бере ці кошти та дає учневі гарантію. Якщо не подобається репетитор, можна його замінити. Якщо ж користувачу ніхто не сподобається, то компанія поверне кошти.
Викладачі віддають в середньому 30% від доходу платформі. Чим більше працюєш, тим менший відсоток платиш.
Новий етап
Після того, як стартап вийшов на прибуток, команда знову почала шукати інвестиції за кордоном.
На той час столичну компанію назвали одним з найперспективніших українських стартапів.
Вже у 2013 році вона почала працювати не тільки на українському ринку, але й у Білорусі, Казахстані, а згодом і в Польщі.
Вже в 2015 році кияни отримали стартове фінансування у 120 тисяч доларів від американських інвесторів.
Потім кияни відкрили європейське представництво у Берліні. Після чого їх стартап отримав понад 5 мільйонів євро від німецьких, польських та українських інвесторів.
Бізнес киян примножується. Вже через рік платформа почала працювати в Бразилії.
В 2016 стартап вирішив вийти на ринки Великобританії та Іспанії.
Влітку 2019 року цей сервіс мав понад 100 тисяч зареєстрованих користувачів та 47 тисяч викладачів з 40 предметів.
Станом на 2022 рік, компанія пропонує свої послуги у 15 країнах. Перевага платформи в тому, що на ній можна вчити з репетиторами близько 50 мов. Уроки в середньому коштують від 3 доларів на годину. Зазначається, що в компанії працюють офіси в Києві та Барселоні. Також представництво в США.
До речі, після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, в лютому 2022 року, в Preply перестали співпрацювати з репетиторами з росії. Вони тепер не мають змогу заробляти гроші через цей додаток.