Понеділок, 22 Липня, 2024

Володимирський собор: перлина столиці

У столиці багато різних храмів. У нашому огляді розповімо про один з найдавніших – Володимирський собор. Далі на kyiv-future.

Історична пам’ятка

Це унікальний храм. Його збудували ще наприкінці 19 століття. Він був названий на честь хрестителя Русі – Великого князя Володимира Святославича. Цікаво у святині все. В першу чергу –  історія його будівництва протягом двадцяти років. Все супроводжувалося постійними проблемами. Змінювалися архітектори та проекти.  До речі, собор виконаний у неовізантійському стилі. Будувався храм із 1862 по 1882 рік. Коштів не вистачало. Збирали усією країною. Завдяки небайдужим людям вдалося накопичити близько 100 000 рублів. Через брак коштів кількість куполів із 13 зменшили до 7.

До речі, на церемонії освячення храму був присутній Микола ІІ з дружиною. Це було 1896 року.

Володимирський собор –  храм-музей.

З 1992 року храм є головним храмом УПЦ КП та туристичною перлиною міста. Саме тут проходив собор УПЦ Київського патріархату, де Філарет був обраний Патріархом Київським та всієї Русі-України.

Також цікавою є історія його розписів видатними художниками кінця 19 століття. Серед них Врубель та Васнєцов, який тут зобразив свою дружину з дитиною в образі Богородиці.

До речі, можна піднятися на 2-й поверх. Завдяки цьому можна побачити неймовірну панораму собору.

Портал у зовсім інший світ

Собор викликає своєю пишністю захоплення. Опинившись усередині, почуваєшся поза часом. Переносишся за часів, коли писалися всі ці розписи на склепіннях собору. Один із найавтентичніших соборів. Усередині відчувається поважна старовина, оздоблення стін у бронзових тонах, що звучать могутнім набатом, вражає міццю. Гарно і по-своєму атмосферно. Дуже й дуже заспокоєне місце. Дуже красивий храм, один із найкрасивіших у Києві. Тут знаходяться мощі Святої Варвари, їй моляться і просять заміжжя/одруження, про те, щоб зустріти свою другу половинку. Саме служби у цьому храмі транслюються по телебаченню. Собор є візитівкою Києва.

У багатьох гостей та мешканців столиці – це улюблене місце, коли хочеться відпочити душею. Місце зачаровує своєю красою. Після відвідування собору приходять світлі думки і заряджаєшся позитивною енергією. Тут дуже гарно ввечері. Дзвін дзвонів на свята – це приголомшливе дійство. Навколо собору є лавочки, де можна посидіти відпочити від суєти міста.

Як дістатися

Перлина столичної архітектури розташована в центрі міста за адресою: бульвар Тараса Шевченка, 20. Зручно добиратися на метро – знаходитись навпроти станції «Університет» та Ботанічного саду. Вхід до музею вільний. Двері собору щоденно відчинені для парафіян. У соборі проходять служби, хрещення та вінчання.

До речі, у продажу багато книг, і, навіть, є біблія у картинках для найменших. Сюди хочеться повертатися щоразу, щоб помолитися, поставити свічки, вдивитись у старовинні лики святих, вклонитися мощам, випити святої води та просто посидіти та помовчати на лавці біля собору.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.