Вівторок, 23 Липня, 2024

Як відкривали перший в Україні ресторан McDonald’s?

Поява фастфуду у XX столітті кардинально змінила уявлення киян про смачну їжу. Американські бургери, хотдоги та морозиво «Ріжок» швидко полюбили дорослі та діти. Невдовзі у Києві з’явилися мережі ресторанів McDonald’s. Україна стала 102 країною у світі, де вони почали працювати. Як відбулося відкриття першого закладу з американськими справами швидкого приготування, що замовляли його відвідувачі та багато іншого далі на kyiv-future.

Де відкрився McDonald’s і як на це відреагували кияни?

Київ став першим містом в Україні, де з’явилися ресторани McDonald’s. Їх відкрили 1997 року. Перший такий заклад знаходився біля метро «Лук’янівська». Преса та телебачення заздалегідь повідомили киянам про новий ресторан з американськими стравами швидкого приготування. Тому з самого ранку біля першого McDonald’s з’явилася величезна черга. Там були студенти, діти, пенсіонери та сім’ї. Усі вони з нетерпінням чекали на відкриття ресторану. Людей було настільки багато, що деякі з них навіть не встигли зайти всередину. Багато киян навіть ночували біля входу до ранку наступного дня, щоб відвідати McDonald’s.

Що замовляли кияни у першому McDonald’s?

Перші відвідувачі змогли зайти до McDonald’s о 9:00 24 травня 1997 року. Їх пускали всередину по черзі, щоб кожен зміг замовити будь-яку страву та спокійно посидіти за столиком. У день відкриття ресторан відвідало близько 14 тисяч осіб! Співробітниця нової мережі закладів Анаїта Оганесян працювала тут 20 років. Вона згадала день, коли сюди завітали перші відвідувачі. Тоді про відкриття McDonald’s говорили по всьому Києву, як розповіла вона:

«Навіть у маршрутці, коли я додому їхала, чула, як люди між собою розмовляли: «Ти ж знаєш, сьогодні Макдональдс на Лук’янівці відкрився». Деякі якраз не змогли туди потрапити і домовлялися наступного дня прийти до нашого», — казала Анаїта, пише kp.ua 

1997 року відвідувачі ресторану McDonald’s у Києві вперше почали замовляти гамбургери, чизбургери, пиріжки та холодні безалкогольні напої. А на десерт вони могли купити морозиво «Ріжок», яке незабаром стало одним із найпопулярніших у місті.

У першому меню нового ресторану було 19 найменувань страв. Для того щоб вміти всі їх швидко приготувати, співробітники McDonald’s заздалегідь проходили навчання в Європі протягом 8 місяців. Раніше в Україні ще ніколи не готували фастфуд, тому їх навчали смажити м’ясо, показували як правильно розкладати його на грилі, фасувати картоплю і багато іншого. А через 20 років у меню нової мережі ресторанів з’явилося близько 188 найменувань страв.

Кияни були приємно вражені різноманітністю та смаком американського фасфуду як, наприклад, Тетяна. Вона вперше відвідала McDonald’s у 1997 році разом із майбутнім чоловіком і сказала про це наступне: 

«Замовили того дня по два меню. А перед нами сімейна пара замовила десять гамбургерів… Найбільше мені, до речі, запам’яталися пиріжки з вишнею, а не гамбургер. Всю стипендію чоловік тоді витратив… А на морозиво грошей не вистачило», — зізналася вона.

Розвиток мережі ресторанів McDonald’s у Києві 

На другий день такий же ресторан розпочав роботу на Севастопольській площі, а за кілька місяців кияни могли зайти до McDonald’s на Хрещатику, Поштовій площі та Лівобережній. Вони довго стояли в чергах, щоб зайти до ресторану, а потім купували десятки бургерів, безалкогольних напоїв та смажену картоплю на грилі. Таким чином у Києві з’явився новий тренд вуличної їжі. Смачний, ситний та великий бутерброд став ідеальним перекусом для людей будь-якого віку.

Після відкриття першого такого ресторану його діяльність регулює компанія McDonald’s Ukraine LTD. До 2003 року її співробітники інвестували у розвиток мережі ресторанів близько 82 млн доларів. У 2006 році McDonald’s біля центрального київського вокзалу було визнано найбільш відвідуваним закладом у світі. А в 2010 році він посів 3 місце серед закладів громадського харчування, які обслуговують понад 2 млн клієнтів. Також було створено однаковий дизайн інтер’єру для всіх McDonald’s. У 2011 році компанія продовжила розвивати свою діяльність — відкрила перші заклади «McCafe» у Києві та інших містах.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.