Понеділок, 22 Липня, 2024

Голосіївська Купіль: чому це місце потрібно побачити кожному

У Києві є багато місць сили. Одне з них -Голосіївська Купіль. У нашому огляді ми розповімо, чим вона цікава і чому це місце так люблять кияни, пише kyiv-future.com.ua.

Історія купелі

Це місце заснували ще в 1901 році. Саме тоді посеред лісу було виявлено унікальне джерело. Купіль почали будувати в 87 році. Спочатку в Голосіївському лісництві виступили проти її будівництва. Однак з часом джерелу та купелі дали статус «Пам’ятника природи».

Легенда про купель

 Існує переказ, що джерело утворюється від сліз ангелів. Ангели плачуть після того, коли їх підопічні кияни творять зло. Вважається, що після цього ангел приходить до купелі і плаче. Якщо зла стає дуже багато, то засмучені ангели йдуть під землю і проливають в цей час свої сльози. Тому вважається, що купіль – із сліз ангелів, очищає від гріхів і зцілює тіло.

Чим цікава локація

Це спокійне і миротворче місце. Вважається, що воно є енергетично сильним. Хочеться зануритися і сісти поруч помріяти. Кияни його люблять за красиву природу і тишу. Тут можна гуляти в тіні великих  дерев, медитувати, дихати свіжим повітрям і відпочивати від міської суєти. Це місце для душі. Тут є прекрасний ліс, ставки, стародавні дуби. Є де походити і є чим помилуватися.

Влітку водичка в купелі освіжає і бадьорить. Її температура становить 15-17 градусів. Взимку температура води не падає нижче 5 градусів тепла.

Багато місцевих жителів люблять купатися в холодній воді рано-вранці серед зелені, дерев і співу птахів. Це заряджає їх на цілий день. Є  тут спеціальне місце, щоб сполоснутися перед тим, як зануритися в купіль. Під час занурення може виникнути відчуття, ніби безліч голок жалять тіло, але потім стає так тепло, а деяким людям  навіть жарко.

До речі, глибина купелі становить близько 2,5 метрів. То ж сама купіль неглибока.

Кияни вважають купіль  місцем справжнього оздоровлення. Ентузіасти намагаються підтримати її в справному стані.

Перед спробою зануритися, радимо ознайомитися з місцевими правилами. Вони розміщені на інформаційній дошці біля купелі.

До речі, купіль зробили для оздоровлення, і  тут збираються саме ті, хто в це вірить. Хоча науково  було доведено, що вода тут насичена підвищеною кількістю кисню, що сприятливо позначається на здоров’я. Вважається, що вода допомагає при різних хворобах. Якщо навіть купатися не хочеш, просто руки потрібно опустити в воду і помолитися. Ченці кажуть, що в купіль потрібно опуститися тричі з головою.

До речі купіль не сильно відвідувана,  та вже підлягає ремонту.

До речі, в Голосіївському лісі є купіль побільше. Вона знаходиться по дорозі до Пирогово.

Крім купелі, там є джерело, яке б’є з- під землі. Вважається, що його води омолоджують, добре впливають на шкіру і тіло.

Як дістатися

Дістатися можна від станції метро «Голосіївська». Йти до Китаївської купелі краще через Голосіївський Монастир. Якщо йти через ліс, то дорога до купелі буде без покажчиків,  тому можна довго шукати це місце.

На цьому цікаві факти про купелі не закінчуються.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.