Зараз Оболонь є одним з найбільш розвинених житлових престижних мікрорайонів столиці, пише kyiv-future.com.ua. У нашому огляді ми розповімо, як район з’являвся і чим знаменитий.
Намивні ґрунти
Місцевість, на якій пізніше почалося будівництво житлового масиву, була занадто низькою, що могло призвести до підтоплень. Перед будівництвом Оболонь було вирішено зміцнити, намивши ґрунти і піднявши рівень землі настільки, щоб навіть при сильному паводку будинки і вулиці не затопило.
Самоскидами сюди звозили пісок і землю. Піщаний ґрунт укладали “подушками”, висота яких досягала 5-метрової висоти. Приблизно настільки в цілому і був піднятий ґрунт мікрорайону в порівнянні з узбережжям.
Масштабне будівництво
Після того, як ґрунт був укладений, розгорнулося активне будівництво. Створювати цей район вирішили ще в 60-і. Він з’явився в генеральному плані міста 1967 року. Роботи почалися вже на наступний рік. У 70-х роках змогли в’їхати в нові квартири перші мешканці мікрорайону.
Будівництво велося дуже масштабно і дуже швидко, адже менш, ніж за десятиліття, на порожній спочатку Оболоні вдалося звести кілька мікрорайонів, зробивши цей житловий масив найбільшим у всьому місті. Основна забудова припала на 70-80-і роки.
В основному тут будували дев’ятиповерхові і шістнадцятиповерхові будинки. Район облаштовували для життя, тому інфраструктуру на ньому розвивали відразу, а квартири на Оболоні на той момент були кращими за плануванням у всьому Києві. До слова, забудовувалася не тільки Оболонь, але і Мінський масив.
Міст і метрополітен на Оболоні
Велике значення в житті району має наявність метрополітену. Синя гілка метра з’явилася тут до 1980 року. Відкрили відразу три станції – “Тараса Шевченка”, “Почайна” та “Оболонь”. Їх будівництво велося одночасно з будівництвом житлового масиву, оскільки масштаби нового району просто вимагали наявності метрополітену.
У 1982 році лінію продовжили ще на дві станції, відкривши “Мінську” і “Героїв Дніпра”. Остання і сьогодні є кінцевою на лінії. До речі, раніше станція «Оболонь» називалася “Проспект Корнійчука”.
Також в 1976 році був відкритий Північний міст, раніше він називався Московський. Він поєднав два береги Дніпра в районі Оболоні і став важливою артерією для всього міста. Міст і сьогодні користується великою популярністю, в тому числі у жителів району.
Чим відомий район
Район багато в чому відомий завдяки знаменитій набережній, по якій люблять гуляти як самі кияни, так і туристи. Звідси відкривається прекрасний вид на річку Дніпро. Хороші локації для фотосесії. Чудове місце для прогулянок, пробіжок, заняття спортом і відпочинку з дітьми. Можна засмагати і влаштувати пікнік. На всій території набережної є багато кафе і ресторанів. До речі, набережна була побудована на початку 2000-х років.
Також багато хто знає Оболонь завдяки парку Наталка. Чудовий парк для прогулянки та проведення часу всією сім’єю. Великий, облагороджений, акуратний і є багато різних дерев. Але найбільший його плюс – він знаходиться на березі Дніпра. Види відкриваються неймовірні. У парку є велодоріжки, лавочки, газони, квіти і багато зелених насаджень. На цьому цікаві факти про Оболонь не закінчуються.