Вівторок, 23 Липня, 2024

Історія старих сходів: чим цікава Пейзажна алея

У столиці є багато алей, але на їх фоні Пейзажна дуже виділяється. У нашому огляді розповімо про її історію і про те, чому вона так полюбилася жителям столиці. Далі на kyiv-future.

Історія старих сходів

На місці алеї раніше були вали. Вони залучалися для захисту столиці. Замість дерев’яних сходів, в 10 столітті, був кам’яний підйом. Саме він і з’єднував «Пейзажку» з сусідньої місцевістю.

У 80-ті роки тут розбили клумби. Місцевість стали облагороджувати. До речі, алея бере свій початок в районі Музею історії України і тягнеться аж  до вулиці Велика Житомирська.

Коли її будували, то планувалося, що туристи будуть дивитися на шикарні міські види та на річку Дніпро. До речі, ця алея входить до складу заповідника.

Поява скульптор

У 2007 році алею хотіли знищити. Тут планували звести чергову багатоповерхівку, знищивши історичне місце. Місцеві жителі і небайдужі кияни почали боротися і змогли відстояти цю місцевість.

Після чого в 2009 році алея перетворилася на гарний оригінальний сквер. Тут з’явилися відомі коти – лавки та інші незвичайні композиції. Сквер місцеві  мешканці організували за власні кошти.

Також тут з’явилися інші різноманітні композиції з мозаїки. Вони стали візитною карткою «Пейзажки». Тепер це прекрасне місце для відпочинку і прогулянок всією сім’єю. Також тут представлений дуже великий вибір картин і напрямків на будь-який смак. Деякі картини просто зачаровують відвідувачів, а деякі викликають посмішку.

Однак композиції часто страждають від вандалізму. Наприклад, скульптура «Маленького принца». Гарну статую повністю знищували або відривали руку разом зі шпагою. Відновлювали статую за кошти ініціативних жителів. Крім того, багато елементів теж постраждали від вандалізму.

Реконструкція сходів

У давні часи тут були кам’яні сходи. Потім на їх місці з’явилися дерев’яні. Через довгий період часу вони перебували в жахливому стані. Тому місцевість біля «Пейзажки» була закинута.

У 2016 році столична влада вирішила провести реконструкцію сходів. Через два роки тут з’явилися нові дерев’яні сходи. Їх родзинкою стало -спеціальне освітлення. Тепер завдяки сходах можна прогулятися до Алеї художників і Андріївським узвозом прямо від «Пейзажки». Вони стали частиною нового парку. Зараз це чудове місце для відпочинку з панорамним видом на столицю. Туристи і жителі міста люблять її за незвичайний дизайн, велику кількість крамничок, красиві пейзажі і майданчики для дітей. Відвідувачі люблять розглядати і фотографуватися з химерними казковими персонажами. Діти тут дуже люблять відпочивати.

Однозначно це місце заслуговує увагу туристів, до того ж воно плавно перетікає до інших пам’яток. Гостям міста варто піти сюди – по-перше, можна дійти до центру і Контрактовій площі, по-друге, Андріївський узвіз близько, а з ним знаходиться  і Володимирська гірка.

На цьому перелік фактів про алеї не закінчується. А ви любите тут відпочивати? Пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.