Неділя, 13 Жовтня, 2024

Історія Житнього ринку: як з’явився і чим цікавий найстаріший базар Києва

Житній ринок є одним з найстаріших ринків Києва і найбільшим на Подолі. У нашому огляді ми докладно розповімо про його історію, а також чому його люблять жителі міста і туристи. Далі на kyiv-future.

Історія ринку

Вельми цікавий туристичний об’єкт, оскільки цей ринок є легендарним. Незвичайна радянська архітектура, яка притягує погляд мандрівників, стала перлиною старого Подолу. Ринок цікавий своїм архітектурним виглядом, кованими гербами старовинних міст по периметру фасаду. Усередині нагадує радянський автовокзал. Це практично пам’ятник монументальної архітектури 20- го століття.

Історія ринку починається ще з часів Київської Русі. Тоді на цьому місці була річка Глибочиця, вона розділяла площу Житнього ринку на дві частини. До речі, в першій половині 12-го  століття на кошти торгово-ремісничих об’єднань біля площі звели храми, наприклад, Києво-Подільський Успенський собор. А в 15-му столітті легендарний ринок вважався головним торговим центром Києва. Два рази на рік тут проводили ярмарок. А завдяки близькості до річки Дніпро і гавані, ринок довгі роки був одним з основних торгових центрів. У 1980 році було відкрито відому будівлю «Житнього» ринку.

Скандали

Протягом багатьох років роботу “Житнього ринку” супроводжують скандали. Вони пов’язані з корупцією та недотриманням санітарного режиму. До речі, через поганий стан будівлі базар хотіли закрити на реконструкцію. Вона повинна була початися в 2020 році. Після цього кияни запідозрили, що ринок хочуть знести, а на його місці побудувати чергову висотку, тим самим знищивши історичне місце на Подолі.

Станом на червень 2021 року ринок продовжує працювати і приймати відвідувачів.

Сучасний стан ринку

Потрапивши на ринок, відразу з’являється відчуття, що  ви повернулися в минуле. Тобто з одного боку він легко виконує роль машини часу і переносе  до Києва 70-х – 80-х років, а з іншого, тут продаються сучасні товари і продукти.

Однак кияни скаржаться, що ринок приходить в непридатний стан.

Ще кілька років тому це місце було багатолюдним і по-Подільському яскравим. Зараз легендарний базар справляє гнітюче враження. Магазини всередині в склі, наповнюваність товарами дуже добра. Ринок, як і раніше, пропонує великий  та різноманітний асортимент товарів.

Критий ринок складається з двох поверхів. На першому- великий вибір м’яса, молочних продуктів, овочів, фруктів, солінь, спецій, ковбас і т.д. На другому -продається одяг і взуття, будматеріали, весільні наряди. На відкритих майданчиках можна купити домашню їжу, а також чай, каву, пиріжки і так далі. Також тут можна придбати європейські продукти,

Тож ринок- чудовий будинок, але давно потребує реставрації. Не можна, щоб таке знамените місце пропало. До речі, всередині ринку досить довго стояли і зберігалися в робочому стані автомати з газованою водою.

На цьому цікаві факти про «Житній ринок» не закінчуються. А яким ви пам’ятаєте це місце? Пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.