Середа, 24 Липня, 2024

Костел Святого Миколая: історія і таємниці згорілої архітектурної перлини столиці

У Києві багато старовинних будівель з чарівною архітектурою. У нашому огляді докладніше розповімо про улюблене місце жителів столиці – Костел Святого Миколая. Далі на kyiv-future.

Історія будівлі

Римо-католицький костел у столиці з’явився в 1899 році.  Його було освячено в 1909. У 1938 році практично всю внутрішню частину костелу розграбували або знищили комуністи. В сучасний час будівлю використовують не тільки як костел, тут ще знаходиться Будинок органної та камерної музики.

Погляд перехожих привертає готична форма споруди. Зокрема, довгі шпилі і незвичайний декор. До речі, костел зберігся практично в первозданному вигляді. Костел знаходиться в списку семи чудес України. Адже це одна з найбільш вражаючих будівель, зведених в столиці на початку 20 століття.

Чому кияни люблять це місце

Дуже красивий діючий греко-католицький костел знаходиться в самому серці Києва. Це шматочок старої і нової Європи. Дуже атмосферний місце. Навіть не віриться, що це Київ.

Влітку тут можна випити чашечку кави на літній терасі, яка знаходиться біля костелу, милуючись фасадом будівлі. Це дуже красиве і казкове місце в будь-який час року. До речі, фігури, які на ньому зображені, можна розглядати нескінченно. Хочеться розглянути всі його химерні завитки та орнаменти. Біля костелу виходять неймовірні знімки. Ніхто не вірить, що це Україна. Дуже схоже на Лондон чи Прагу.

В костелі проходять служби на різних мовах. Зокрема,  іспанською, українською, польською та англійською. У будівлі ще знаходиться концертний зал столичного Будинку органної та камерної музики. До речі, тут розміщений ексклюзивний орган. Він був спеціально зроблений з розрахунком особливостей цього приміщення.

Тут до пожежі проводили концерти органної музики, які міг відвідати будь-який бажаючий, купивши квиток. Сюди можна було прийти і дійсно насолодитися справжньою класичною музикою за невеликі гроші

До речі, кияни відзначають, що ця музика покращує фізичний стан і дарує гарний настрій.

Також жителі столиці люблять костел за неповторну ауру, яка огортає відвідувачів і переносить в середні століття. Будівля нагадує палац, тому костел виділяється на тлі архітектурного полотна столиці України. Особливо шикарний вид відкривається з бізнес-центру, де знаходиться оглядовий майданчик.

Знищення вогнем 

У будівлі сталася пожежа 3 вересня 2021 року. Займання сталося в органному залі. Після чого вогонь перекинувся на дах. Попередньою причиною загоряння стало коротке замикання в органі. В результаті пожежі постраждали приміщення костелу і орган. За підрахунками Мінкульту, на відновлення будівлі необхідно понад 75 мільйонів гривень.

Як дістатися

Костел розташувався між станціями метро Олімпійська і Палац Україна. Пішки близько десяти хвилин. Знаходиться будинок на вулиці Велика Васильківська 75.

На цьому історія про Костелі Святого Миколая не закінчується. А які ще факти знаєте про цей будинок? Пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.