Четвер, 18 Липня, 2024

Купити земельну ділянку: що потрібно знати

Багато хто замислюється про придбання земельної ділянки. Хтось мріє про будівництво приватного будинку. Кому-то потрібна дача. Але купити ділянку під Києвом непросто, адже ця процедура відрізняється своїми особливостями. Тут необхідно пройти кілька важливих етапів.

Вибір ділянки: що потрібно враховувати

Якщо ви збираєтеся в майбутньому побудувати на купленій землі будинок, варто відразу ж звернути увагу на комунікації. Коли на ділянці вже є газ, електрику, каналізація та водопровід, то вам не доведеться переживати про їх проведення. Також варто дізнатися, на якій глибині ви знайдете питну воду. Безумовно, від наявності комунікацій на ділянці залежить його вартість. Але необхідно враховувати: навіть якщо ви заощадите на покупці землі, при проведенні газу, каналізації, електрики та інших зручностей ви витратите чималу суму.

Важливим питанням вважається площа ділянки, його рельєф і форма. Найзручнішими вважаються ті, форма яких нагадує квадрат. Якщо ви будете будувати будинок, рельєф краще вибирати рівним. Звичайно, нерівності виглядають красиво, але вам доведеться витратитися на фахівця, який визначить, як правильно зміцнювати грунт.

Варто уникати ділянок, які розташовуються недалеко від фабрик, заводів. Зверніть увагу на наявність дороги.

Що з документами?

В процесі оформлення угоди продавець повинен надати деякі документи:

  • акт про право власності на дану ділянку землі;
  • експертна оцінка землі – її видає незалежний експерт, у якого є ліцензія Державного агентства із земельних ресурсів;
  • довідка, яка видається кадастровим бюро і вказує, що тут немає обтяжень;
  • ІПН та паспорт не тільки власника, а й його чоловіка / дружини;
  • свідоцтво про вступ у шлюб (або розірвання шлюбу);
  • згода чоловіка / дружини про продаж землі в письмовому вигляді;
  • документи, які підтверджують, що по цій землі немає заборгованостей.

Купівля землі без ризиків

Як правило, земельні ділянки в Україні купують у приватних власників. Наприклад, на сервісі OLX можна знайти чимало пропозицій. Перед покупкою обов’язково перевірте, приватизований цю ділянку. Для цього продавець повинен надати Державний акт на право власності. Обов’язково перевіряйте правильність написання в цьому документі прізвища, імені продавця, а також всі дані по землі (план, призначення, площа, місце розташування).

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.