Четвер, 18 Липня, 2024

Квитків не буде: маршрутні таксі починають працювати через Е-квиток

Підготовка до функціонування єдиного електронного квитка у Києві розпочалася ще у 2018 році, проте хто б міг подумати, що маршрутні таксі матимуть такі ж можливості, розповідає “kyiv-future.com.ua”.

Першим перевізником, який вирішив протестувати безконтактну оплату, стала компанія “Авен-Єзер”. Для тестування нового формату оплати було обрано маршрутне таксі №250, маршрут якого розташований в Дарницькому районі. 

Саме відїжджаючи від метро Позняки можна відчути всі переваги безконтактної оплати та можливості проїзду за карткою киянина. Ще зовсім трохи і звичні слова “Передайте за проїзд” стануть історією, адже після тестового періоду програму планують розповсюдити по місту. Проте поки що прибирати готівковий обіг у “маршрутках” повністю не збираються.

Також цікаве питання: чи буде водій контролювати плату за проїзд і яким чином? Як повідомляється на сайті  системи безконтактної оплати “ПІК”, у водія буде встановлений бортовий комп’ютер, що буде показувати оплату в режимі онлайн.

Ще за умовами програми “ПІК”, яка згодом охопить всіх маршрутних перевізників міста, друкованих квитків не буде. Організатори вбачають у цьому піклування про довкілля. Тому інформація про сплату карткою буде відображатись через банковий додаток, а готівкову оплату контролюватиме лише водій.

На рахунок скарг і пропозицій  створено чат-бот у телеграм та гаряча лінія, куди можна буде звернутися по допомогу та у разі вирішення проблемних ситуацій. Кожна “маршрутка” буде мати особистий державний номер, який потрібно буде вказати. Можливо потрібно буде назвивати місце та назву зупинки. 

Нова функція безконтактної оплати це, можливо, не зовсім те, що очікували кияни, проте важливий крок до реформ та більш комфортного проїзду.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.