Неділя, 14 Липня, 2024

Київський мавзолей: таємниці столичного храму мормонів

У столиці є багато різних незвичайних храмів. У нашому огляді ми вирішили розповісти про храм Адвентистів Сьомого дня. Його ще називають Храмом мормонів. Далі на kyiv-future.

Історія

Для тих, хто не знає, Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів – це храм мормонів, є такий окремий напрямок в християнстві. До речі, такі храми є у багатьох країнах. В літературі зустрічається назва членів цієї конфесії – мормони. Такі храми знаходяться в Стокгольмі, Хельсінкі, Фрайберге і Парижі. Головна особливість таких храмів в тому, що замість ікон в будівлях використовують світські картини зі сценами з життя Христа.  А книга Мормона разом із Біблією визнається членами церкви другим свідченням про Ісуса Христа

Церкву мормонів в столиці почали будувати багато років тому, але вона була освячена лише в 2010 році.

Оскільки в Україні і в столиці проживає багато мормонів, звести цей храм хотіли ще в 1998 році. Однак, тоді цього не вийшло через те, що не могли знайти необхідну під будівництво земельну ділянку.

Будівельні роботи почалися лише в 2007 році. До будівництва залучалися навіть майстри з США. Церкву зводили протягом трьох років. Перед офіційним відкриттям в храм могли потрапити всі бажаючі. Там навіть проводилися екскурсії.

Чим цікавий храм

Триповерхова будівля привертає увагу своєю незвичайною архітектурою. Кожен поверх у висоту сягає до  п’ять метрів. Оздоблення будинку виконано з світлого португальського граніту. За архітектурним стилем, храм відноситься до класичного модерну. Будівлю прикрашає шпиль, висота якого сягає 42 метра.

Територія церкви теж чудова. На ній багато квітів, чистота, є красивий фонтан. Можна відпочити і поміркувати про щось. Вінчає храм статуя ангела Моронія (Ангел з Книги Мормона). Місцеві жителі називають його “хлопчик з дудкою”. Також деякі кияни називають цю будівлю мавзолеєм.

Загадкове місце

Столичний храм вважається одним з найбільших в Європи. Вхід на територію комплексу відкритий для всіх бажаючих. Також можна оглянути храм зовні і пройтися алеями, відпочити на лавочках. Однак вхід всередину церкви закритий. Ніхто крім мормонів не може переступати поріг їх церкви. Незважаючи на це, дане місце все одно дуже цікаве.

Для того, щоб туди потрапити, необхідно відповідати кільком критеріям. По-перше, потрібно стати членом церкви. Це можливо після проходження обряду хрещення. Також парафіяни повинні засвоїти певну інформацію про те, що відбувається в їх церкви і навіщо туди потрібно приходити.

До речі, багато людей потрапили сюди прямо з вулиць, коли в 90-х роках до них підходили місіонери і проповідували.

За офіційними даними, в  Україні мормонізм проповідують більше 100 волонтерів-місіонерів з Америки і Європи.

Де знаходиться

Храм мормонів знаходиться на території села Софіївська Борщагівка. По вулиці Яблунева,1, на Окружній дорозі міста Київ. Дістатися сюди можна на автобусах і маршрутках.

На цьому цікаві факти про храм не закінчуються.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.