Понеділок, 22 Липня, 2024

Легендарний будинок Закса чекає на продаж та реставрацію. У нього буде нове життя, нові власники

Деякі приміщення будівель, розташованих на Хрещатику, виставлені на аукціон. В список продажу потрапила й будівля Закса, котрій понад 100 років. Далі на kyiv-future.

Так, “Фонд комунального майна” Київської обласної ради пропонує виставити на аукціон нежитлові приміщення, а  саме: підвал та третій, п’ятий, шостий поверхи надбудови. Загальною площею 2,6 тисяч квадратних метрів. Ціна стартуватиме з 1 30 530 780 гривень з ПДВ. Всі охочі придбати квадратні метри будинку Закса будуть ціну підвищувати, щоб перемогти в перегонах. Переможе той, хто запропонує найвищу.

Аукціон пройде 19 листопада 2020 року в режимі онлайн.

Історична довідка

Зведений будинок в 1911-1912 роках і зарахований до пам’ятників архітектури країни. Власником був Ілля Закс, батько якого, на той час, був відомим цукрозаводчиком.

Будинок Закса розташований по адресі Хрещатик 6. У свій час, він став одним із найвищих на Хрещатику, та сміливо можна сказати один з найпривабливіших. Це був новий тип висотної споруди. Приваблював багатьох гостей міста і не тільки.

Але в 1919 році будівля згоріла. Через вісім років її відбудували та відремонтували за проєктом архітекторів Михайла Анічкіна та І. Когана. Таким чином, подарували нове життя. З того часу, це нежитловий будинок. А розташовані там різні трести подарували йому й іншу назву “Будинок трестів”.

На сьогодні там розташовані різноманітні крамниці та офіси.

Будинок Закса став яскравим прикладом пізнього модерну.

У 1982 році його внесли до переліку пам’яток архітектури місцевого значення, відповідно до рішення виконавчого комітету Київської міськради народних депутатів номер 1804.

І до сьогодні ця споруда має гарний вигляд та прикрашає центр столиці.

Адже не так багато залишилося таких прекрасних будівель минулого століття. Потрібно цінувати і берегти історичне надбання.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.