П’ятниця, 12 Липня, 2024

Музей Київського Метрополітену: чому тут потрібно побувати

У столиці багато різних музеїв, в нашому огляді розповімо про музей Київського Метрополітену. В ньому панує особлива атмосфера, тому тут потрібно обов’язково побувати. Далі на kyiv-future.

Історія метрополітену

Музей був відкритий в 2000 році. Він розповідає про історію столичної підземки. Його експозиція налічує 1545 одиниць основного і 910 одиниць експонатів.

До речі, столична підземка відкрила свої двері для пасажирів в 1960 році. Тоді під землею проїхати можна було всього лише 5,2 кілометра. Зараз же в підземці функціонує три лінії метро і 52 станції. Їх протяжність становить 69,648 кілометрів.

Коли метро відкрили, жителі столиці каталися в ньому безкоштовно і перші півроку не було турнікетів.

До речі, столична станція Золоті ворота вважається однією з найкрасивіших в світі, а Арсенальна – найглибшої. Крім того, в метрополітені є недобудовані станції. Наприклад, “Теличка” та «Львівська брама». Їх не можуть добудувати ще з 1990 – х років. Тому кияни називають ці станції примарами. Все це і не тільки, ви дізнаєтеся, відвідавши музей.

Чим цікавий музей

Відвідавши музей, можна дізнатися багато мега корисної інформації, приємна атмосфера, must have для кожного. Це місце, варто побачити дітям і батькам. Воно відмінно підходить для сімейного дозвілля.

Музей складається з трьох залів. Відвідавши музей, можна дізнатися про будівництво та відкриття станцій, про служби, які працюють в метро. Також в музеї представлені макети вагонів, старовинні фотографії, документи та проїзні. Також в залах виставлені авто можна сідати за кермо і зробити епічні знімки.

Також тут  можна переглянути різні історичні документи і побачити кадри перших років будівництва підземки. Крім того, тут є  ключі з  нагоди відкриття станцій. До речі, саме в столиці змогли зберегти найбільшу колекцію ключей в країнах СНД. Також тут можна побачити колекції жетонів і навіть перший квиток, по якому вдалося проїхати після відкриття метро в 60-х роках.

Є тут і головний експонат – діючий макет станції метро «Дніпро».

У музеї буде цікаво всім, є на що подивитися. Екскурсоводи розкажуть цікаві факти про життя і історії підземки.

До речі, зайти в музей просто так не можна. Адже це режимне підприємство. У нього пускають тільки групами. Необхідно заздалегідь зібрати десять чоловік. Відвідування музеї тільки за попереднім записом і в будні дні.

Де знаходиться музей

Музей знаходиться за адресою проспект Перемоги, 35. Станція метро Політехнічний інститут.

Тривалість екскурсії становить приблизно півтори години. Час роботи: понеділок і середа – 15: 00-17: 00, вівторок і четвер – 9: 00-12: 00. Телефон: 050 444-74-27. Можна відправити на адресу zmi@metro.kiev.ua заявку на відвідування музею. В темі листа необхідно вказати відвідування музею для того, щоб узгодити зручний час і день для відвідування.

На цьому цікаві факти про столичному музеї не закінчуються.

А ви були в музеї Київського метрополітену? Пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.