П’ятниця, 12 Липня, 2024

Музей подарунків КМДА: факти про «пікантну перлину»

Музей подарунків Київської міськадміністрації (КМДА) – один із найпривабливіших і найцікавіших столичних музеїв. Експонати, які в ньому знаходяться, не тільки здивують, але й розважать відвідувачів. Адже колишньому меру столиці Леоніду Черновецькому дарували дуже пікантні подарунки, пише kyiv-future.com.ua.

Трохи історії

Музей відкрився в 2007 році, за часів керування містом Черновецьким. Однак екскурсії запрацювали тільки в 2010 році. Його заснували, щоб показати киянам та гостям міста, як ведуть боротьбу з корупцією в рядах столичних чиновників і депутатів.

Згідно з указом Черновецького, всі презенти, які подаровані київським столичним представникам влади, що перевищують 1000 гривень, потрібно було передавати державі протягом декількох днів.

Була поступка, яку дозволив колишній київський мер, яка полягала в тому, що представники місцевої влади могли викупити презент, що сподобався. Для цього потрібно було вносити в столичну казну оціночну вартість сувеніра.

За даними Департаменту культури КМДА, у 2017 році було видано нове розпорядження про порядок прийому і обліку презентів мером, депутатами та іншими чиновниками під час офіційних заходів. Згідно з розпорядженням, спеціальна комісія оцінює вартість подарунків.

Презенти з «родзинкою»

Практично всі презенти, які знаходяться в музеї, є незвичайними. Ціна деяких з них становить сотні тисяч євро. Наприклад, серед них ніж з бивня мамонта і дамаської сталі, 100 – гривнева монета зі срібла вагою в один кілограм. Є в музеї і статуетка екс- мера Києва Черновецького, де замість серця у колишнього градоначальника знаходяться кияни. До речі, її деталі виконані із золота. Статуетку Черновецькому подарував син.

У музеї є власний блок презентів від колишнього секретаря Київради Олеся Довгого. Серед них – фігурка індійської надприродної істоти та телефонний апарат з  оніксу.

Експонати

У музеї зібралося понад 1000 експонатів, але тут представлені не презенти. Наприклад, в 2009 році в музей здали 140 сувенірів, а на показ було виставлено лише 39. Відзначається, що презенти знаходяться різних в фондах.

Серед експонатів  є коньяк понад  60 – річної витримки, гаванські сигари, ікони. Однак, щорічно число презентів скорочується. У ЗМІ спалахнув скандал, що подарунки були вкрадені. У свою чергу, за даними прес-служби КМДА, великогабаритні предмети вивезли у фондосховище музею.

Як потрапити в музей

Експонати можна розглянути і зробити з ними фотографії в будівлі столичної міської державної адміністрації. Подарунки виставлені в холі Колонного залу. Самостійно музей відвідати не можна, тому щоб потрапити туди на екскурсію, потрібно попередньо зареєструватися. Необхідно залишити заявку по телефону. На вході в музей потрібно показати паспорт або документ, що може засвідчити вашу особистість.

Вхід до музею безкоштовний.

Адреса: вулиця Хрещатик, 36, будівля КМДА. Телефон: (044) 278-13-47.

У столиці є ще дуже багато цікавих і пікантних музеїв, які обов’язково потрібно відвідати.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.