Середа, 17 Липня, 2024

Музей шістдесятих: чому це місце потрібно побачити

У столиці багато різних музеїв. Ми розповімо про незвичайний музеї шістдесятих – маленький і компактний заклад про історії дисидентського руху. Його однозначно варто відвідати українцям з активною громадянською позицією. Далі на kyiv-future.

Дійсно цікавий музей в красивому старовинному будинку, що описує боротьбу українських дисидентів в 60-х роках. Вся історія українського дисидентства і боротьби за свободу і незалежність, цілий історичний пласт зібраний в одному місці.

Історія закладу

Даний заклад є філією музею про історію столиці. У ньому представлені збори українських шістдесятників-дисидентів. Тут можна побачити живопис, документи, графіку, рукописи, скульптуру і плакати, а також особисті речі дисидентів. У фонді закладу представлено близько тридцяти тисяч предметів музейного значення.

Дисидентський рух і сталінські репресії

Невеликий музей складається з стаціонарної експозиції і зали для змінних виставок. Розташований в історичному будинку з Малим драматичним театром.

Дуже цікавий і пізнавальний музей про дисидентів шістдесятників з артефактами того часу. Це наша історія, на жаль, кривава і нещадна.  В музеї є кілька поверхів. На другому  поверсі будинку є кабінет-квартира засновника Народного Руху В’ячеслава Чорновола, який тут раніше жив. Потрібно брати екскурсію – дуже цікаво. Екскурсоводи дуже цікаво і зацікавлено розповідають про музеї, можна дізнатися багато нового.

Одна зі співробітниць сама є членом Товариства політв’язнів і жертв. Вона несамовито розповість про експонати. Залишаються позитивні враження від відвідування. У музеї є купа унікальних речей, рукописів, самвидаву, архівних фотографій і т.д. – дійсно є на що подивитися. Багато унікальних експонатів поєднуються з історичними документами, жива сторінка української історії. Тут можна побачити багато політичних документів і фотографій середини 20 століття.

В експозиції представлені художні твори талановитих і самобутніх художників, зразки самвидаву, тематична бібліотека (українські і зарубіжні видання), рукописи, унікальні фотографії і документи, особисті речі шістдесятників та інші предмети. Взагалі будівля ХХ століття, в якій розташованого Музей шістдесятників, з дуже красивими сходами – варта уваги.

Музей обов’язковий до відвідин.  Радимо сходити  сюди всім, хто цікавиться темою дисидентства і шістдесятників, і тим, хто поки не дуже цікавився, все одно треба відвідати заклад,  адже буде привід почати. До речі, ви можете попросити англійський тур на стійці реєстрації.

Також в закладі проходять різні презентації.

Як дістатися

Музей знаходиться прямо в серце Києва за адресою вулиця О. Гончара, 33. Найближча станція метро «Золоті ворота». Режим роботи і вартість квитків потрібно уточнювати на сайті музею.

У перший вівторок кожного місяця вхід до музею безкоштовний.

На цьому цікаві факти про музей не закінчуються. А Ви бували тут? Поділіться враженнями в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.