Понеділок, 22 Липня, 2024

Музей української діаспори: чому це місце потрібно побачити

У Києві багато різних музеїв. У нашому огляді докладно розповімо про Музей української діаспори. Зокрема, чим цікаво це місце і чому його обов’язково потрібно побачити. Далі на kyiv-future.

Історія музею

Будівля закладу – приклад столичної архітектури 18 століття. До речі, історія даного будинку починається з 1780-х років. Це садиба, одна з багатьох, якій вдалося зберегтися на столичному Печерську. Решта забудова і старовинні будинки були зруйновані. Дивлячись на будівлю музею, можна зрозуміти, як виглядала столиця 200 років тому.

З 1990 років в садибі відкрили унікальний Музей української діаспори. Тут знаходиться безліч експозицій. У фондах музею є цінна інформацію про долю відомих українців, які виїхали за кордон. До речі, заклад вперше відкрив свої двері по відвідувачів в 1999 році.

Чим цікаво це місце

Це хороший і цікавий музей з незвичайною атмосферою. Тому це місце потрібно обов’язково відвідати. Музей розповідає про чотири хвилі української еміграції. Це важливий період в історії України і становлення нації. У будівлі проходять не тільки постійні виставки, а й тематичні. Також можна побачити картини українських художників-емігрантів.

Також є кілька тематичних виставок. Багатьом відвідувачам подобається виставка про всесвітньо відомого авіаконструктора і вченого – Сікорського. До речі, в Україні вона знаходиться в єдиному варіанті.

Крім виставок і картин в заклад є унікальні і незвичайні предмети меблів і побуту. Тому можна дізнатися, як жили наші знамениті співвітчизників за кордоном.

Відвідування цього музею обов’язково запам’ятається. В першу чергу,  його цікавими експонатами та будівлею. Також запам’ятається музей інформаційними стендами, своєю атмосферою, гостинністю працівників закладу. Відвідати музей можна без супроводу екскурсовода. Однак цікавіше буде взяти екскурсію.

У музеї, як правило мало відвідувачів, працівники нікого не підганяють, тому можна спокійно все вивчити. В цілому – музей дуже корисний. Адже в ньому представлено творчість українців, які покинули нашу країну, а це невід’ємна частина історії нашої держави. Музей дозволяє ближче з нею познайомитися і не забувати її.

До речі, музей буде цікавий  не тільки для дорослих, а і для підростаючого покоління. Для дітей тут влаштовують конкурси, квести та фестивалі. А також влаштовують захоплюючі екскурсії для дітей та дорослих. Крім того, заклад постійно розвивається і поповнюється новими експонатами. Варто відзначити, що співробітники закладу підтримують спілкування з нащадками українських мігрантів. Тому всі фонди музею регулярно поповнюються.

Як дістатися

Музей знаходиться по вулиці Московській, 40. Музей розташований між станціями метро «Кловська» і «Арсенальна». Режим роботи і вартість квитків уточнюйте на сайті музею. До речі, кожну останню п’ятницю місяця безкоштовний вхід.

На цьому цікаві факти про музей не закінчуються. А ви бували тут? Пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.