Четвер, 18 Липня, 2024

Михайлівський Золотоверхий монастир: чим цікавий і чому його потрібно побачити

У столиці дуже багато різних монастирів, одним  із найкрасивіших вважається Михайлівський Золотоверхий монастир. У нашому огляді більш детально розповімо про його історію і чому це місце потрібно відвідати. Далі на kyiv-future.

Історія будівлі

Михайлівський Золотоверхий монастир вважається  найдавнішим собором країни. Його почали будувати ще у 1108-му році. Свою назву собор отримав через те, що  його купол був прикрашений позолотою.

Тут в 12 столітті ховали князів. У 15 столітті він вважався одним  із найбагатших московських монастирів. До речі, всі знахідки, виявлені під час розкопок, зберігаються в музеї при цьому ж соборі.

Також існує версія, що монастир з’явився в 998 році. Заснував його перший митрополит київський Михайло. У той час в монастир були завезені мощі святої великомучениці Варвари.

До речі, за роки існування храм неодноразово руйнувався, але завжди відновлювався.

В середині 1930-х років радянська влада на місці собору вирішила звести адміністративні будівлі.

Тільки в 90-х роках 20 століття монастир був відновлений.

Він складається з трапезної, з церквою Іоанна Богослова і дзвіницею. Це елегантний зразок українського бароко. Один із символів міста.

Чим цікавий монастир

Храм входить в число головних визначних пам’яток столиці. Місце, де можна усамітнитися, дізнатися історію з першоджерел.

Тут можна прогулятися, почитати книгу, поспілкуватися з духовними людьми.

Так само насолодитися архітектурою і настінними розписами, іконами.

Вхід на його територію безкоштовний. Потрапляючи туди, зразу відчувається спокій, є достатня кількість крамничок і тіні. Мало людей, тиша. Відмінне місце, щоб в центрі міста  сховатися від суєти. Доглянутий двір з красивим садом, захоплює прихожан навесні.

На території монастиря є пару гарних будівель, які  не відносяться до монастиря.

Крім того, тут можна побачити Великі Творіння старо-російських зодчих. Це воістину неповторні пам’ятники архітектури.

Ще одна родзинка храму – дзвіниця, з якої відкривається прекрасний вид на Київ. Поруч знаходиться фунікулер, прекрасний парк з дитячими майданчиками, навпроти Софійський собор, недалеко Андріївська церква та Андріївський узвіз.

Взимку на новорічні свята можна зробити цікаві знімки, беріть штатив і теплі рукавиці.

Також на території храму працює Музей історії релігії. Тут можна побачити різні унікальні експонати, знайдені під час розкопок. Зокрема, є стародавні фрески, залишки старих стін і фундаменту, ікони, мозаїки та інші історичні речі та предмети.

Крім того, на території Михайлівського монастиря є каплиця, в ній можна випити святої води.

При монастирі працює духовна і недільна школа, є церковний хор. А для бажаючих зупинитися в монастирі, на території святині працює готель.

Як дістатися

Знаходиться на Володимирській гірці. Можна піднятися  на фунікулері від Поштової площі. Поруч знаходиться Міністерство закордонних справ і парк з дитячими майданчиками.

Адреса: вулиця Трьохсвятительська, 8.

На цьому цікаві факти про Михайлівський Золотоверхий монастир не закінчуються. А які особливості ви знаєте про цю святиню? Пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.