Неділя, 14 Липня, 2024

На Дарниці створюють найбільшу алею Самчиківського розпису

На Дарниці активно створюють розмальовану алею Самчиківки та планують потрапити до Національного рекорду України, пише “kyiv-future.com.ua“.

Доріжку Самчиківського розпису малюють на паркані, починаючи від загальноосвітньої школи №105 Дарницького району і до вулиці Сімферопольська, 10. Зараз розфарбовано 60 метрів паркану. Кожна плита довжиною два з половиною метри.

Допомагають жителі Дарницького району, хто чим може, адже це соціальний проєкт, який ніким не фінансується. Мешканці приносять фарбу, інструменти, також перераховують кошти.

28 жовтня силами мешканців району та волонтерів було оформлено п’ять плит.

Волонтером, який започаткував ідею оформлення такої алеї є – Марина Казаченко, яка очолює Громадське об’єднання та працює в громадській раді Дарницької адміністрації.  Вона ще влітку 2019 року почала активно просувати ідею депутатам, чиновникам міської адміністрації, щоб отримати фінансування. Проте, всі спроби були невдалими. Єдине, чим допомогла Дарницька міська адміністрація, це взяла участь у минулому зібранні волонтерів та всіх бажаючих у розписі самчиківки. Перший заступник голови Дарницької Адміністрації Микола Калашник приєднався до волонтерів та запросив долучатися до соціального проєкту. 

Журналісти “kyiv-future.com.ua” поспілкувалися з Мариною Казаченко та дізналися, що оригінальний Самчиківський розпис проводиться під керівництвом майстрині-самчиківки Яни Власенко-Бернадської, яка є автором малюнку, навчає та контролює весь процес розпису й просуває Самчиківський руху у Києві.

На сьогодні дату наступних зборів бажаючих долучитися до українського вуличного мистецтва поки невідомо через дощову погоду. Та ми обов’язково анонсуємо, як тільки буде відомо. 

Самчиківський розпис – це вид декоративно-ужиткового мистецтва, який здавна українці вважали оберегом. Його відродження почалося в 2014 році, коли виявилося, що лише 4 майстра володіють Самчиківкою.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.