Четвер, 18 Липня, 2024

Національний музей медицини України: чому його потрібно відвідати

У столиці є багато різних музеїв. У нашому огляді ми розповімо про музей медицини, в якому буде цікаво побувати навіть дітям. Далі на kyiv-future.

Трохи історії

Прекрасний музей, який розповідає про історію медицини в Україні та світі. Він був створений в 1973 році. Його офіційне відкриття відбулося в 82-му році. До речі, будівля, в якій розташований музей, є пам’яткою архітектури.

Цей музей – осколок історичного айсбергу. Адже насправді, ми мало що знаємо про медицину далеких предків, більшість знань навічно пішло в минуле з їх носіями. Лише мізерна частина не розтанула в море сучасної науки. Тож занурившись в атмосферу музею  у багатьох відчувається непереборне бажання продовжувати справу наших вчителів – шукати істину і боротися на благо порятунку людства.

Чим цікавий музей

Тут розкажуть лайфхаки, як зберегти здоров’я і здивують пізнавальними історіями. У музеї представлено розвиток медицини з найдавніших часів до наших днів. Заходячи туди, одразу переносишся в минулі часі. Тут представлено багато експонатів різних епох, невеликі панорами різних подій, інтерактивних виставок. Все  цікаво і пізнавально,  можна багато чого дізнатися.  Це дуже гарний музей, про який мало хто знає. Музей більше не про саму медицину, а про її історії, з безліччю композицій і діорам. В приміщеннях є багато фотографій і старовинних інструментів. Наприклад,  є великий ящик з  медичними інструментами для лікарів 18-19 століть.

Хочеться відзначити прекрасне художнє оформлення. Все дуже цікаво зроблено. Зокрема, відвідувачі бачать не просто експонати і сухі таблички, які майже ніхто не читає, тут відтворено аптеки, операційні, військові госпіталі і битви різних часів. Це той музей, де дійсно вражають експонати, стан в якому вони представлені і їх різноманітність. Дуже цікаві інформативні експозиції.

Є кілька сценок в якості невеликого спектаклю, де наочно продемонстровано, як в настільки недалекі часи лікували людей. Під час екскурсії демонструють не тільки стелажі з великими хірургами, на зразок Пирогова, але і безліч різних інструментів того часу, так само цікаві  стелажі з забальзамоване частинами тіла. Також в музеї представлена невелика панорама, що оповідає про оборону Севастополя. Екскурсоводи розповідають про хвороби, чуму і її рознощиків. Буде цікаво і дорослим, і дітям. Багато озвучених міні-сценок з восковими фігурами.

Рекомендуємо всім, хто цікавиться медициною і історією в цілому.

Однак, специфіка музею не дозволяє гуляти по музею самостійно, тільки в групі, так що рекомендуємо заздалегідь дізнатися розклад екскурсій на сайті, щоб довго не чекати. Час екскурсії становить 1,5-2 години.

Як дістатися

Будівля знаходиться в центрі міста за адресою: вулиця Богдана Хмельницького, 37. Найближчі станції метро «Університет» і «Театральна».

На цьому цікаві факти про Національний музей медицини України не закінчуються. А який у Вас улюблений музей? Пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.