Середа, 17 Липня, 2024

Національний музей Тараса Шевченка: чому потрібно відвідати це місце

У столиці багато різних цікавих музеїв. У нашому огляді детально розповімо про Національний музей Тараса Шевченка, пише kyiv-future.com.ua.

Історія

Музей Шевченка  відкрив свої двері в 1949 році. Для цього об’єднали галереї картин видатного письменника і художника з Харкова і Києва. На сьогоднішній день музей знаходиться в красивому особняку, що колись належав  родині Терещенко.

У колишній садибі родини Терещенків відбувалося багато історій, пов’язаних з родиною відомих меценатів. Це історичне місце столиці і гарне місце для любителів історії.

У будівлі багато експонатів. Колекція складається з унікальних цінностей. У будівлі в двадцяти чотирьох залах представлено понад 4000 експонатів. Тож же улюблений музей киян ще зі шкільної лави.

Чим цікаво це місце

Чудовий і сучасний музей. Світлий, просторий. Після реконструкції маємо супер сучасний простір, все продумане, зручне, фотогенічне. А інтер’єри другого поверху – неперевершена класика.

Всі знають Т.Г. Шевченко як поета, але те, що він чудово малював, знає далеко не кожен. У цьому музеї можна доторкнутися до історії життя Шевченка, дізнатися його краще і насолодитися його творчістю. Дізнатися про його життя в Петербурзі і в бурлаках. Експонатів багато. На другому поверсі. Зібрано багато особистих картин, речей, артефактів. Зокрема, рукописи, метрична книга із записом про народження Тараса, посмертна маска і багато-багато іншого. У музеї представлена ​​шикарна атмосфера 18 століття. У великих залах багато документів фотографій і інших речей.

В експозиції є роботи Шевченко, його автопортрети, особисті речі, є картини інших художників, цікаві фото.

Тут можна подивитися не тільки спадщину Шевченка, а й познайомитися з сучасною культурою.

Інтерактивні заняття для дітей і серйозні екскурсії для фахівців дають повну картину творчості як великого українського гуманіста, так і його оточення в різні періоди його життя і творчості.

Також для малюків співробітники музею придумали квест, потрібно знайти предмети які не належали до тієї епохи. Дуже креативно. Також є чудова програма для дітей «Малюємо з Шевченком» – захоплююче і пізнавально і дуже інформативно.

На першому поверсі проходять виставки сучасних авторів.

До речі, це найкраща локація в Києві для проведення виставок. Дуже красиво оформлено простір, включаючи нову будівлю і корпус в старій будівлі, все об’єднано в єдине ціле.

Це місце можна рекомендувати для прогулянки у вихідний. А в звичайний день відвідувачів небагато, можна спокійно вивчати експонат. Це чудове місце для сімейних екскурсій. Обов’язково візьміть екскурсію і пориньте в історію.

Де знаходиться музей

Прямо з бульвару Тараса Шевченка – вхід в Національний музей Тараса Шевченка. Заклад розташований за адресою: бульвар Тараса Шевченка, 12. Музей розташований в пішої доступності від станцій метро «Театральна», «Золоті ворота» та «Льва Толстого».

Є дні безкоштовного відвідування і всі умови для заїзду в музей людям з обмеженими можливостями і мамам з колясками.

На цьому цікаві факти про музей не закінчуються, а ви були тут? Розкажіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.