Середа, 24 Липня, 2024

Національний музей українського народного декоративного мистецтва: дух нації

У Києві є багато різних музеїв. У нашому огляді докладно розповімо про музеї українського народного декоративного мистецтва. Далі на kyiv-future.

Історія

Це – один з найбільших музеїв країни. Це неймовірний заклад з приголомшливою колекцією. У його фонді налічується більше сімдесяти п’яти тисяч експонатів. Заклад відкрив свої двері для відвідувачів у далекому 1899 році. У цьому музеї відкривається спеціальний дух українців. Це цікавий музей із зібранням українського традиційного одягу, килимів, рушників, кераміки та порцеляни з різних часів і регіонів України. Тут представлені старовинні і сучасні речі і предмети. Наприклад, посуд, костюми, килими і вироби зі скла.

Чим цікаво місце

У закладі постійно проводяться виставки. Представлено багато унікальних експонатів. Тут все дихає багатовіковою історією. До речі, музей розмістили в одній із старовинних і дуже красивих будівель. Надихаюче приміщення з вітражними вікнами і металевими спіральними сходами, залишать яскраві враження.

Виставки представлені на двох поверхах будівлі. Зокрема, багатьох відвідувачів вражає виставка української декоративної народної творчості.

Тут можна побачити безліч чудових експонатів. Зокрема, від скла до вишивки. Представлено безліч скляних і глиняних предметів, а також різноманітних килимів. Наприклад, можна побачити національний одяг, кераміку, а також предмети побуту. Наприклад, посуд. Також представлено живопис. Тому буде дуже цікаво побачити. У музеї представлена величезна колекція народного декоративного мистецтва. Кожен предмет – це ексклюзив. Зокрема, колекція порцеляни взагалі ексклюзивна. Кожен відвідувач знайде тут щось вартісне для себе.

Картини Марії Приймаченко – це ще один привід потрапити в це чудове місце. Воно не зможе нікого залишити байдужим. Також тут представлені картини художниці Катерини Білокур.

Можна брати екскурсію. Екскурсовод розповість цікаво і коротко про експозицію музею. Є можливість прослухати екскурсію на різних мовах. Можна ознайомитися з експонатами, навіть без екскурсовода. У будь-якому випадку, любителям мистецтва – естетичне задоволення забезпечено.

Тому цей музей варто відвідати однозначно. Рекомендуємо це місце всім, хто любить мистецтво.

До речі, в музеї є гардероб і камери схову для речей,  це дуже зручно.

Як дістатися

Музей знаходиться по вулиці Лаврська, 21, корпус 2. Найближча станція метро «Арсенальна».

Знаходиться  заклад на території Києво-Печерської Лаври. Тому за вхід на її територію з вас можуть попросити плату. Тому наполягайте на тому, щоб дійти безкоштовно до музею.

Вхід в нього платний. Також потрібен окремий квиток для фотографування експонатів. Вартість квитків і режим роботи, дізнавайтеся на сайті закладу. Кожен останній понеділок місяця – безкоштовний вхід.

На цьому цікаві факти про музей не закінчуються, а ви були тут? Розкажіть детальніше про це в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.