Субота, 5 Жовтня, 2024

Національний науково-природничий музей НАН України: чому його треба побачити

У Києві багато різних музеїв. У нашому огляді розповімо, чому потрібно відвідати Національний науково-природничий музей НАН України і чим цікаво це місце. Далі на kyiv-future.

Історія музею

Національний науково-природничий музей Академії Наук України – один з найбільших комплексів подібного спрямування у всьому світі. Він був відкритий в 1966 році. Відвідавши музей ви дізнаєтеся, як і звідки взялися мінерали, як формувалася планета, коли з’явилося життя, як еволюціонували тварини. Також побачите житло перших людей з кісток мамонта, дізнаєтеся більше про динозаврів, відповісти на питання “Що було першим яйце чи курка?”. Крім того, побачите тут безліч тварин і морських мешканців.

Чим цікавий музей

Це один з кращих музеїв України. У ньому багато всього цікавого. Діорами в ньому не втратили свою актуальність і зараз. Музей буквально заповнений експонатами та інформацією. Музей такого роду в будь-якій точці світу визнаний виконувати загальноосвітню функцію, показуючи різноманітний світ живої і неживої природи з дотриманням наукових принципів, з чим цей музей повністю справляється.

Тут є чотири зали: рослини, тварини, мінерали та археологія. Кожен розташований на окремому поверсі, бажано переглядати все зверху вниз. Найцікавішим відвідувачі вважають археологічний зал, де можна поглянути на історію і зробити дуже цікаві фото.

В іншому залі можна побачити велику експозицію опудал тварин.

Також є в закладі представлена колекція мінералів (і епізодична виставка картин аквареллю) і відділ вищих тварин. Крім того, в музеї ви побачите різноманітних жителів морських глибин: від найпростіших безхребетних до гігантських черепах і акул. Представлені також скам’янілі останки вимерлих тварин. У палеонтологічному залі ви побачите останки тварин і рослин минулих епох, відновлені скелети вимерлих і вже вимерлих видів, серед яких є скелет мамонта і кита.

 Тож і дорослим, і дітям  тут буде дуже цікаво. Особливо, якщо ще взяти квест по музею, який є на їхньому сайті,  то буде подвійно цікавіше. У деяких стендів є аудіо мовник на чотирьох мовах, також є багато експонатів з QR-кодом, за яким програється розповіді про них.

З мінусів те, що експонати давно вже не оновлювалися, деяка інформація застаріла. Більшість стендів і фотографій в музеї залишилися ще з радянських часів.  Однак, не дивлячись на це ходити в музей можна кілька разів, так як він дуже великий і  в ньому є багато різної інформації.

 Періодично в музеї проводяться виставки напівкоштовних каменів і наукові виставки, ми подивилися “Світ мікробів під мікроскопом”.

Рекомендуємо цей музей до відвідування, дуже захоплююче.

Де знаходиться

 Музей розташований по вулиці Богдана Хмельницького, 15, відносно недалеко від станції метро «Театральна». Із приємних бонусів є безкоштовний вхід учасникам бойових дій. Також великий плюс, що квитки можна оплачувати карткою, що дуже зручно.

На цьому цікаві факти про музей не закінчуються. А ви були в цьому музеї? Пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.