Київ дуже красиве і таємниче місто. Пропонуємо вашій увазі кілька цікавих фактів про столицю України в нашому огляд, пише https://kyiv-future.com.ua.
Найглибша підземка
Станція столичного метрополітену «Арсенальна» – історичне місце. Це одна з найстаріших станцій метро в Києві з унікальною історією та найглибшим входом під землю, розташована в одному зі старих районів столиці.
«Арсенальна» вважається найглибшою станцією метро в світі. Її глибина становить 105,5 метрів. Спуск на платформу відбувається двома етапами. Станція відкрила свої двері для пасажирів в 1960 році. Однак вона не змінювала свого виду з дня відкриття. Тут збереглися мармурові стіни і лавочки, декоративні решітки. Зник тільки барельєф, який зображував повстання в 1918 року робітників заводу «Арсенал». Облицювання демонтували в кінці 90-х років 20 століття. Підйом на ескалаторі займає близько п’яти хвилин – це більше, ніж поїздка з сусідньої станції.
У вестибюлі між ескалаторами часто грають музиканти. В основному, соло: на скрипці, флейті, саксофоні. Від цього тут особлива атмосфера.
До речі, до ескалатора треба йти по платформі, а не посередині станції, як скрізь.
Є інформація, що в приміщеннях між платформами знаходиться мед-обладнання на випадок евакуації в метро.
Таємні ходи і завод «Арсенал»
Городяни вважають, що на станції метро «Арсенальна» є таємні ходи, які поєднують підземку з заводом «Арсенал» і таємним бункером для керівництва країни.
До речі, завод «Арсенал» і прилеглі будівлі, а також будівля через дорогу – це все частини “Київської фортеці”. Це приклад фортифікаційної забудови столиці другої половини XIX століття. У цій будівлі до 1917 року розташовувався саперний батальйон, який обслуговував фортецю. Вхід до Нової Печерський фортеці. Вид на Нікольські ворота.
Це історичне місце дуже цікаве для відвідування. Тут тихо, не людно і просторо. Відкривається гарний панорамний вид на Олімпійський стадіон. Гарне місце для прогулянки. Побувати тут варто точно. До речі, саме столична фортеця вважається найбільшим земляною фортифікаційною спорудою в усьому світі. Однак, вона не була задіяна в бойових діях. На території фортеці теж є на що подивитися. Тут стоять гармати, є красивий, високий і фактурний дерев’яний паркан. Створюється відчуття, що потрапляєш в середньовіччя. Тут можна провести не одну годину, відкриваючи для себе все нові і нові історії Києва, України і східної Європи. Також на території капоніра знаходиться до цих пір діючий госпіталь.
До речі, від станції метро «Арсенальна» зручно здійснювати піші прогулянки. Поруч розташований Маріїнський парк, де починається прогулянковий маршрут вздовж схилів Дніпра, який тягнеться до Андріївського узвозу на Подолі і далі. В іншу сторону – Києво-Печерська Лавра, яка раніше представляла собою справжню «оборонну споруда. У неї були міцні стіни і високі вежі.
На цьому цікаві факти про столицю не закінчуються, адже їх дуже багато.