Четвер, 18 Липня, 2024

+30% за 9 місяців 2023 року – кількість імен в правильному домені столиці kyiv.ua продовжує зростати

Регіональний домен з україномовним написанням нашої столиці kyiv.ua пришвидшує динаміку зростання. У 2022 році у правильній зоні Києва було зареєстровано на 40% доменів більше, ніж у попередній рік. У перші 9 місяців 2023 цей показник підвищився ще на 30%. Серпень показав небувалий приріст — 872 нових доменів. Така динаміка стала результатом активної популяризації україномовних доменів, зокрема акції від реєстраторів, яка стартувала 1 серпня.

У межах акції реєстратори проводять масштабну рекламно-інформаційну кампанію, публікують статті, створюють інструкції з реєстрації дзеркальних  доменів та перенесення сайтів, відеоролики та банери, а також надають знижки на реєстрацію доменів у зоні kyiv.ua до 30 вересня. Наприклад, ось такий банер від Cityhost.ua можна зустріти у київському метро на Контрактовій площі. 

Учасники ринку доменних імен вирішили привернути увагу користувачів до столичного домену через те, що багато сайтів і досі розміщені на доменах з російськомовним написанням назви Києва — kiev.ua. Здавалося би, що тут такого? Ця зона існує з 1993 року і вже доволі звична для вебмайстрів. Але в цьому і полягає парадокс ситуації — назва столиці України не має транслітеруватися з російської мови, особливо під час війни.  

Хоча київський домен найбільш популярний та масовий, тому і заслуговує на особливу увагу, варто говорити і про інші міські домени з подвійною транслітерацією. 

В багатьох міських зонах паралельно функціонує по 2-3 домени. Здебільшого це дзеркальні домени, транслітеровані з україномовної назви міста (Київ — Kyiv) та їхні російськомовні версії (Киев — Kiev). Основною причиною занепокоєння є статистика реєстрацій — порівняно зі своїм зрусифікованим «тезкою», київська зона kyiv.ua досі має більш ніж в 10 разів менше адрес. Така ж історія відбувається з іншими локальними зонами, де існують паралельні домени — харківською, чернігівською, черкаською, одеською тощо. Зросійщені аналоги домінують.

Ринок доменів має максимально екологічно українізуватися без створення проблем для користувачів. Саме тому вже зареєстровані імена на кшталт kiev.ua або kharkov.ua будуть продовжувати працювати доти, доки власники самі не вирішать перейти на правильні домени.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.